ЗНО

    зовнішнє незалежне оцінювання

    НМТ-2025

     

     

     

     

    Наказ міністерства освіти і науки України від 30.12.2024 № 1806 «Про організацію та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту»
    1

     

     

    Національний мультипредметний тест проводиться з чотирьох предметів шкільного курсу. При цьому три предмети для вступників є обов'язковими: українська мова, історія України та математика.

    Обов'язковими залишаються українська мова, математика та історія України, а четвертий предмет вступник зможе обрати самостійно з переліку дисциплін, таких як українська література, географія, біологія, фізика, хімія або іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська).

    Сертифікат НМТ дійсний 4 роки, тобто з ним можна вступати до вишів в 2024-2027 роках.

    Заклади вищої освіти ставлять градацію чи 140, чи 130 балів. Якщо особа після школи хоче вступати на бюджет, у неї конкурсний бал повинен бути не менше за 130.

    У 2025 році національний мультипредметний тест для вступників до вишів планують провести за форматом 2024 року.

    Відповідний законопроєкт, ініційований групою народних депутатів на чолі з головою комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Бабаком, зареєстрований у Верховній Раді.

    Структура тестів НМТ 2025 залишиться подібною до тестів НМТ 2024

    Нагадаємо, що на НМТ 2024 не було завдань, де потрібно давати розгорнуту відповідь, писати власне висловлювання чи розписувати поетапно розв’язок задач. Тести переважно були закритої форми, тобто з вибором однієї правильної відповіді, а також на встановлення відповідності, тобто «логічні пари».

    На НМТ з математики додатково були завдання відкритої форми з короткою відповіддю, коли учаснику потрібно було виконати числові розрахунки та записати кінцеву відповідь.

    НМТ з історії України передбачало тести на встановлення правильної хронологічної послідовності, а також з вибором 3 правильних відповідей із 7 запропонованих.

    НМТ з іноземної мови крім стандартних тестових питань, містило завдання на заповнення пропусків у тексті з наведених варіантів.

    Як готуватися до НМТ 2025

    Для підготовки до НМТ 2025 ви можете використовувати матеріали, розміщені https://lms.e-school.net.ua/course_category/11-klas/ .

    Також вам стануть у пригоді https://www.education.ua/vstup/resources-for-nmt/, які ми підібрали для вас для підготовки до кожного предмета. У наших добірках ви знайдете відеоуроки, вебінари, тренажери тестів, курси, подкасти, корисні застосунки.

    Вступникам 2025 варто бути готовими, що тести з української мови можуть містити https://www.education.ua/news/2024/09/13/nmt-2025-z-ukrainskoi-movy-bude-za-novym-pravopysom/.

     

    ПІДГОТОВКА ДО НМТ (презентація)

     

    ПРОЦЕДУРИ НМТ (презентація)

    Учасники НМТ можуть зареєструватись через застосунок «Дія»

    Майбутні учасники національного мультипредметного тесту можуть створити персональний кабінет за допомогою мобільного застосунку «Дія».

    У такому випадку у ході реєстрації на НМТ-2024 необхідно в е-кабінеті окремо завантажити тільки документ про освіту.

    Натомість усі особисті дані про учасника мультитесту будуть внесені до системи автоматично.

    Таке автоматичне внесення вступниками особистих даних не потребує їхнього підтвердження, тобто вступнику не треба завантажувати копії документів, які підтверджують унесені ним особисті дані.

    Також регіональному центру оцінювання якості освіти не потрібно буде витрачати додатковий час на верифікацію особистих даних, що пришвидшить процедуру реєстрації.

    65fac78671a36516714627

    Міністерство освіти і науки України інформує про затверджений Порядок прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії / доктора мистецтва у 2024 році.

    Затверджений наказом № 266 від 06 березня 2024 року, документ визначає основні принципи та процедури, якими керуватимуться заклади вищої освіти під час організації прийому вступників.

    Мета Порядку — забезпечення рівного доступу до вищої освіти, підвищення якості освітнього процесу та врахування сучасних потреб суспільства і ринку праці.

    Звертаємо увагу на деякі суттєві зміни порівняно зі вступною кампанією у 2023 році:

    • Конкурсний добір на навчання для здобуття ступеня вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, ступеня вищої освіти молодшого бакалавра здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та/або вступних випробувань 2022–2024 років.
    • З 2024 року не проводитиметься набір вступників для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра. 
    • Вступники до закладів вищої освіти на творчі спеціальності цього року обов’язково складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), а також творчий конкурс. 
    • НМТ міститиме чотири предмети, з яких три — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Натомість право вибору ще одного предмета залишається за вступником.
    • Конкурсний бал для вступу на основі ПЗСО та НРК5 не може бути менше ніж 150 балів для спеціальностей галузей знань 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини», спеціальностей 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 226 «Фармація, промислова фармація», 228 «Педіатрія» галузі знань 22 «Охорона здоров'я».
    • Діятиме заборона позаконкурсного вступу навіть на контракт за всіма спеціальностями і рівнями вищої освіти. Це виконання вимоги Державної Антикорупційної Програми, затвердженої Урядом у 2023 році. 
    • Буде проведено Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) з бакалаврату. Тобто для вступників низки спеціальностей на магістратуру будуть враховуватися результати ЄДКІ.
    • Для випускників коледжів діятиме норма, що для вступу у заклади вищої освіти необхідно буде скласти НМТ або подати результати ЗНО за 2021 рік.

    Також МОН затвердило Порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти у 2024 році. Документ затверджений наказом № 245 від 29 лютого 2024 року (зі змінами).

    Порівняно зі вступною кампанією у 2023 році є деякі зміни, зокрема:

    • Вступники можуть подати в сукупності за всіма основами вступу до п'яти заяв на бюджет та до п'ятнадцяти заяв за всіма джерелами фінансування. 
    • Підготовка іноземців та осіб без громадянства здійснюватиметься в межах ліцензованих обсягів за спеціальностями за результатами процедури ліцензування для цього виду діяльності.
    • Чітко виписано порядок оприлюднення рейтингових списків вступників за кожною конкурсною пропозицією. Повідомленням про отримання чи неотримання рекомендації до зарахування оприлюднюється не раніше 18:00 22 липня та не пізніше 12:00 24 липня. 
    • Більш чітко виписана процедура редагування рейтингових списків вступників після виконання / невиконання ними вимог до зарахування.
    • Тривалість кожної додаткової сесії реєстрації заяви не менше трьох та не більше тридцяти календарних днів. 
    • Вступна кампанія завершується 31 жовтня 2024 року.

    Детальніше ознайомитися з особливостями Порядків прийому на навчання можна за покликанням(Накази пройшли процедуру державної реєстрації в Міністерстві юстиції України)

    НМТ-2024: ДЕМОНСТРАЦІЙНІ ВАРІАНТИ

    demonstratsijnyj variant 768x361

    Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували демонстраційні варіанти предметних тестів — складників національного мультипредметного тесту (НМТ). З ними можна ознайомитися у відповідній рубриці.

    Предметні тести, надані в окремих pdf-файлах, будуть зручними для тих, у кого повільний інтернет або немає змоги працювати впродовж тривалого часу з комп’ютером або іншим гаджетом. Наприкінці кожного тесту наведено правильні відповіді, тож ви зможете одразу перевірити себе.

    Якщо ж ви хочете відтворити атмосферу тестування, ознайомитися з інтерфейсом онлайнового тестувальника, максимально наближеним до того, який буде на реальному НМТ, потренуватися виконувати завдання, навчитися правильно позначати відповіді на завдання різних форм, пропонуємо скористатися платформою «Всеукраїнська школа онлайн». Для цього ви маєте бути користувачем цієї платформи. Тож, за потреби, створіть обліковий запис тут. 

    Детальна інформація розміщена на сайті https://testportal.gov.ua/nmt-2024-oprylyudneno-demonstratsijni-varianty/ 

    НМТ-2024

    Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики  предметних тестів основного й додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

    Також визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета та час на їх виконання.

    Так, тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької, французької) – по 32.

    Нагадуємо: усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зауважуємо також, що зміст завдань з історії України охоплюватиме лише події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

    Докладніше про зміст та структуру тестів із кожного предмета НМТ й оцінювання читайте у відповідних розділах.

    ✔ УКРАЇНСЬКА МОВА

    ✔ МАТЕМАТИКА

    ✔ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

    ✔ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

    ✔ БІОЛОГІЯ

    ✔ ГЕОГРАФІЯ

    ✔ ІНОЗЕМНІ МОВИ

    ✔ ФІЗИКА

    ✔ ХІМІЯ

    НМТ-2024

    Основним нововведенням НМТ-2024 є тестування з 4 предметів, три з яких — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Право вибору ще одного предмета лишається за вступником. Українська мова є необхідним іспитом для всіх спеціальностей, адже знання державної мови — базова навичка громадянина. Математика демонструє навички аналітичного й логічного мислення, які необхідні для подальшого навчання й розвитку.

    Формат НМТ у 2024 році: 3+1. Відтепер вступники в обов’язковому порядку складатимуть не 3 предмети, а 4: українську мову, математику, історію України та один предмет на вибір. Усі предмети учасники тестування складатимуть в один день у такому форматі: 2 години тестування, перерва і ще 2 години тестування.

    Учасник зможе скласти предметні тести в один день, а якщо йому щось завадить (хвороба, повітряна тривога під час тесту тощо), то зможе пройти тестування в додаткову сесію. Кожен блок триватиме 120 хвилин, з перервою між ними. Така модель тестування є вимушеною, але прийнятною в умовах воєнного стану: учасникам потрібно буде лише раз з’явитися до екзаменаційного центру. Завдяки цьому вступникам не треба долати подекуди значну відстань до екзаменаційних центрів і ризикувати безпекою. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

    КОРИСНІПОСИЛАННЯ

    ЗНАЙТИНАС

    © 2025 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"