Вперше в Україні, з  19 по 25 травня 2025 року проведено Національний тиждень безбар’єрності.

    Мета: Сприяти формуванню в українському суспільстві культури безбар’єрності через підвищення обізнаності, мотивацію до змін та популяризацію позитивних прикладів рівності можливостей для всіх суспільних груп.

    Наративи тижня

    1. Безбар’єрність — це коли ми можемо , а не про наші обмеження.
      Це шанс на вільне життя, навчання, роботу і самореалізацію для всіх.
    2. Вільний доступ — це шлях до незалежності та самостійності.
      Коли середовище зручне — відкривається весь світ.
    3. Доступне суспільство — суспільство рівних стартів.
      Безбар’єрність гарантує можливість кожному реалізувати свій потенціал.
    4. Різноманіття — це ресурс, а не проблема.
      Кожен має талант, і суспільство має дати простір його реалізації.
    5. Сильна країна — та, де є можливості для кожного.
      Військові, молодь, люди з інвалідністю, старші — усі мають право бути активними.

    Бажаєте безпечно використовувати онлайн-світ в освіті, роботі, розвагах, повсякденному житті?

    Приєднуйся проєкт «Кібер Брама» який допоможе дізнатись, як безпечно користуватись мережею, попереджати та протидіяти злочинним діям в Інтернеті та не стати жертвою ворожої пропаганди. За допомогою порталу Ви навчитесь безпечно використовувати сучасні цифрові технології, соціальні мережі, онлайн-платформи та застосунки, а також дізнаєтесь про наявні ризики в кіберпросторі.

    Детальніше за посиланням: https://stopfraud.gov.ua/

    Брама

    Останнім часом у медіа часто звучать повідомлення про вербування російськими спецслужбами українських дітей для вчинення протиправних дій. На жаль, неповнолітні не завжди розуміють наслідки своїх дій і в результаті можуть позбавитися волі на тривалий строк.

    За даними Служби Безпеки України (далі – СБУ), у 2024 році СБУ разом з Національною поліцією України (далі – Нацполіція) затримали понад 450 осіб, які за дорученням російських кураторів займалися підпалами в Україні.

    Спецслужби росії дуже активно “полюють” через соцмережі саме на дітей  і це серйозний виклик для батьків, педагогів та правоохоронців – уберегти їх від впливу злочинної пропаганди, дезінформації, маніпуляцій і шантажу та бажання заробити “легкі гроші”.

    КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

    Такі дитячі вчинки можуть призвести до сумних та небезпечних наслідків як для інших людей та держави, так і для самої дитини. Підпали авто, які належать військовослужбовцям чи Збройним Силам України, вчинення вибухів у державних установах чи їхнє замінування кваліфікуються як злочини відповідно до низки статей Кримінального кодексу України. І за них передбачена кримінальна відповідальність, зокрема, з 14 років: 

    Кримінальну відповідальність за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (стаття 114-1 Кримінального кодексу України) і за державну зраду (стаття 111 Кримінального кодексу України) неповнолітні нестимуть у разі вчинення таких злочинів після досягнення 16-річного віку.
    Можуть такі дії кваліфікуватися й за іншими статтями Кримінального кодексу України.

    РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ТА ПЕДАГОГАМ

    Саме тому дуже важливо об’єднувати зусилля, щоб вберегти дітей від ворожого впливу. Запорукою безпеки наших дітей, молоді та держави під час війни є налагоджена комунікація з дітьми батьків та вчителів. Саме батьки та педагогічні працівники можуть захистити дитину від небезпеки через відкрите спілкування і довірливі стосунки з нею, роз’яснення про наслідки протиправних дій. Педагоги можуть також допомогти батькам порадами, як комунікувати з дитиною. 

     

     

    Додаткову інформацію можна отримати на сайті закладу в розділі Виховна робота 

    1 листопада починає діяти оновлений перелік галузей та спеціальностей

     

    Цей перелік містить нові шифри та найменування галузей, відповідність галузей та спеціальностей Міжнародній стандартній класифікації освіти, а найголовніше — визначає, які спеціальності можна здобути у коледжах на рівні фахового молодшого бакалавра, а які — лише на бакалаврському та магістерському рівнях.

    Абітурієнти 2025 року вступатимуть за оновленим переліком галузей та спеціальностей. Зміни не зачеплять вступників попередніх років, окрім студентів, які поновлюватимуться на навчання у майбутньому. У постанові Кабінету Міністрів вказано, що «поновлення здобувачів вищої та фахової передвищої освіти здійснюється на освітню програму за спеціальністю, за якою здійснюється підготовка здобувачів відповідного року набору». Тобто потрібно буде поновлюватися за новим переліком галузей та спеціальностей.

    Варто звернути увагу, що підготовка за деякими спеціальностями відтепер відбуватиметься лише з бакалаврського рівня, тобто вступити на певну спеціальність до коледжу, який готує фахових молодших бакалаврів, не вийде. Такі обмеження стосуються зокрема спеціальностей «Філологія (за спеціалізаціями)», «Психологія» та «Право».

    ДЕТАЛІ ТУТ

     

    Сторінка 1 із 44

    КОРИСНІПОСИЛАННЯ

    ЗНАЙТИНАС

    © 2025 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"