Гордість школи

  Вітаємо учня 11 класу Владислава Назарчука та його наставника, вчителя хімії, Ольгу Крутову-Оникієнко за зайняте ІІ місце у конкурсі відеороликів на тему "Чиста енергетика" до тижня циклової комісії спектричної інженерії, автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Шосткинського фахового коледжу імені Івана Кожедуба СумДу.
  Бажаємо так браво, хвацько і красиво перемагати у будь-якому життєвому бою, старанно і гідно йти до вершин своїх успіхів, до своїх мрій. Удачі, підтримки рідних і друзів, оптимізму і внутрішньої впевненості.Назарчук1
  Назарчук

  Акція "Монетки дітям"

  для інстаграму 1000x1000 2

  Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 долучилася до акції “Монетки дітям”, яку ініціювали  Національний банк України та благодійний фонд "Таблеточки".  Ця ініціатива передбачає збір по всій Україні монет номіналом 25 копійок, які будуть використані для допомоги онкохворим дітям.

  Монети номіналом у 25 копійок вийшли з обігу майже рік тому, але в багатьох з нас вони й досі лежать у скарбничках без діла. Кожна така монета – це крок назустріч здоровому дитинству для сотень онкохворих дітей.

   

   

  Об'єднаймо сили усієї країни заради майбутнього для сотень українських дітей!

  Заради майбутнього України!

  1 вересня

  Урочисто пролунав перший дзвоник у  першій школі. Цього річ закладу виповнюється 50 років. Тому на святкову лінійку завітали представники влади міста та народний депутат України.

  https://www.facebook.com/1111881238829554/posts/6418880321462926/

  Привітання для жінок-воїнів АТО

  Напередодні 8 Березня здобувачі освіти ШСШ №1 власноруч виготовили листівки та невеличкі сувеніри для жінок-воїнів АТО. Нехай ці подарунки, наша увага додасть усім віри - віри в Бога, віри в себе, віри в майбутнє нашої країни.

  Вітаємо наших героїнь із прекрасним жіночим святом-8 Березня! Бажаємо, щоб ваші серця належали тим, хто любить і обожнює вас, щоб кожен день ви відчували турботу, відданість, допомогу й підтримку. Тихих днів і спокійних снів вам там, на межі небезпеки!

  Всесвітній день рідної мови

  21 лютого відзначають Всесвітній день рідної мови. Для учнів 5-Б класу проведена вікторина "Українські прислів'я та приказки", для учнів 7-В класу - інтелектуальна гра "Правда чи Дія", для учнів 8-В класу - вікторина "Мова - ДНК нації. Також здобувачі освіти мали змогу описати своє шкільне життя фразеологізмами та зашифрувати  в QR-код. Учні проявили творчу фантазію та уяву.

  Любіть рідну мову, бо то є життя всього основа!

  День святого Валентина

  14 лютого в Україні  уже традиційно відзначають День святого Валентина. Діти чекають на свято з нетерпінням, бо цього дня вони можуть продемонструвати свою симпатію, подарувавши комусь із однокласників омріяну валентинку. Для учнів 8-х та 7-А класів  було проведено розважальне шоу "Хто кращий". Для учнів 6-В класу у центральній дитячій бібліотеці - мозаїка розваг "Під знаком Купідона"

  День безпечного Інтернету

  9 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету. Цей день популяризує безпечне та відповідальне використання Інтернету дітьми та молоддю. З цією метою протягом минулого тижня серед здобувачів освіти 6-х класів та 8-А класу була проведена гра-вікторина “Ми за безпечний Інтернет”.

  День дарування книги

  11 лютого 2021 року, напередодні Дня дарування книг, здобувачі освіти 6-В класу провели незабутню зустріч з працівниками бібліотеки  імені Горького.

  Цього дня відбулася презентація нових книжок “Український інститут книги центральній дитячій бібліотеці”. Різноманітність книжок в яскравих обкладинках і з глибоким змістом вразила всіх присутніх.

  Міні - проєкт “ Як створити молодіжну громадську організацію”

  2 лютого в рамках інтегрованого курсу “Громадянська освіта” в 10-А класі проведено практичне заняття з підготовки міні - проєкту “ Як створити молодіжну громадську організацію”. Для розробки власного задуму учителем Зінаїдою Куницею було запропоновано 2 моделі створення молодіжних організацій в Україні та Швеції. Мета проведення такого заняття: надання здобувачам освіти знань, мінімально необхідних для змістовної взаємодії в  суспільстві, комфортного перебування у громадському просторі. Учнями 10-А класу  розроблено та представлено 3 моделі молодіжних громадських організацій:

  1) “ZOOШАНС” (Маленький крок для людства-великий крок до людяності);

  2) “Ножі майбутнього”(Крізь прірву до прогресу);

  3) “Дерево життя” (Із блакитного струмка починається ріка, ну а звалище починається з обгортки!”

  Етапи роботи над створенням  проєктів потребували  досліджень щодо збору та аналізу інформації,  вибору стратегії і тактики,  опрацювання  медіатекстів,  розрахунків потреб та фінансування молодіжної організації за обраним напрямком діяльності. Учні підійшли до цієї роботи відповідально, використовуючи сучасні технології, науковий підхід у створенні обраних проєктів, з розумінням того, що рівень загального розвитку нашої держави залежить від рівня освіченості та соціальної активності молоді.

  27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

  Голокост на Шосткинщині

  Особливість Голокосту на Шосткинщині полягає в тому, що вбивства євреїв тут поєднувалися з антипартизанськими акціями. Перше повідомлення про розстріл євреїв датується 1 листопада 1941 р., коли «в рамках зачистки та умиротворення міста Конотоп загоном фельджандармерії 1-ї мотобригади СС заарештовано та 01.11 розстріляно 153 єврея. Під час проведення перевірки на дорогах були схоплені інші євреї-втікачі і покарані загоном фельджандармерії» (Звіт про діяльність 1-мотопіхотної бригади СС за 31 жовтня – 7 листопада 1941 р.)

  3 листопада 1941 р. У Кролевці розстріляно 736 євреїв. (Круглов А.И. Энциклопедия Холокоста.: Еврейская энциклопедия Украины. – К., 2000. – С. 153.)

  1 грудня 1941 р. розстріляли 95 євреїв у таборі військовополонених у Конотопі. (Круглов А.И. Энциклопедия Холокоста: Еврейская энциклопедия Украины. ‒ К., 2000. – С. 153.)

  У ніч на 19 липня 1942 р. у Шостці на території Хіміко-технологічного технікуму було розстріляно за різними оцінками 452 особи.

  У донесенні зондеркоманди 4а повідомлялося, що за період з 9 до 30 липня 1942 р. в районі Конотоп, Буринь, Кролевець, Шостка, Середина-Буда, Ямпіль та Хильчичі було розстріляно 1508 осіб (Німецький федеральний архів у Фрайбурзі, BA-MA RH 22/31).

  Польова комендатура №197 скаржилася на дуже жорстокі дії зондеркоманди 4а: «Просто для повноти картини ми мусимо зазначити, що СД 18 липня доставило приблизно 600-800 осіб у Шостку. І хоча більшість людей було звільнено, але 260 осіб, половину з яких становили жінки, було розстріляно у дворі технікуму» (Німецький федеральний архів у Фрайбурзі, BA-MA, WF 03/7458-9, FK 197, Lagebericht für 18.6.-17.7.1942. [18.7.1942.], S. 986.)

  Підсумки нацистської окупаційної політики на Шосткинщині підбиті у документах Надзвичайної державної комісії з розслідування злочинів нацистів. На основі обстеження місць розстрілів, опитування свідків комісія встановила, що в місті Шостка було вбито 1198 осіб, на території району – 818 осіб.

  У повідомленні Надзвичайної комісії по Шостці зазначалося:

  «Большей частью расправа над советскими гражданами производилась на территории фабрики №6 и во дворе Хим. техникума. Во дворе Хим. техникума была обследована могила, в которой были зарыты 452 чел. советского и партийного актива. Из слов очевидцев установлено, что 19 июля 1942 г. в 2 часа ночи началась жуткая расправа с активом города и района.

  На территории фабрики №6 было обследовано 18 ям-могил, один погреб и 8 щелей, в которых зимой 1942 г. производилось сжигание трупов. Среди трупов расстрелянных обнаружены женщины и дети 8-10 возраста» (Державний архів Сумської області, Ф. Р-2191, оп. 1, спр.103, арк. 96-99).

  Остання каральна акція сталася 10 березня в селі Івот, коли було вбито 394 жителя і спалено в селі 223 двори.

  В атмосфері страху і насильства звичайна людська підтримка перетворювалася на героїчний вчинок. Жителька Шостки Марія Гомоляка під час окупації удочерила єврейську дівчинку Світлану Ханіну, мама якої у 1941 р. загинула під час бомбардування ешелону з евакуйованими. Дівчинка отримала нове ім’я Ніна. У липні 1942 р. німці розстріляли Марію за допомогу партизанам. Про дитину продовжила турбуватися бабуся, Матрона Гомоляка, а у 1944 р. батьківство оформила рідна сестра Марії – Ганна Тумакова.

  Без імені

  Світлана Ханіна/ Ніна Тумакова (у центрі) у родині своїх прийомних батьків Ганни та Олексія Тумакових. Фото 1945 р.

  День Соборності України

  22 січня відзначається День Соборності України.  Ми пишаємося, що є українцями, а наша Вітчизна – Україна,  земля, дорога та мила серцю кожного з нас.  Тож запрошуємо вас взяти участь у фотоквесті.

  Зарпошення на фотоквест

  День української хустки

  7 грудня у світі  відзначають День української хустки. Вона є не тільки елементом убрання, але й важливим національним оберегом. Родина ШСШ №1 приєднується до флешмобу і ділиться з вами світлинами.

  Конкурс “Кольорові вітаміни”

  Підбито підсумки конкурсу “Кольорові вітаміни”. Це була справжня запекла боротьба. Дякуємо всім учасникам за активну  участь та їхнім уболівальникам.

  З величезним задоволенням оголошуємо переможців:

  I місце - творча студія 2-А класу,

  I місце - композиція 6-А класу “Помаранчевий топіарій”.

  Бажаємо всім нових перемог і звершень!!!

  Інформаційна виставка “Маршрут безпеки”

  До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом для учнів 9 класів було проведено інформаційну виставку “Маршрут безпеки”. Захід націлений на профілактику захворювання на ВІЛ/СНІД та ІПСШ. Мандрівка складалася з 4 станцій: “Шляхи передачі ВІЛ”, “ВІЛ/СНІД: запитання та відповіді”, “Твоє життя - твій вибір”, “Поруч із тобою”.

  Учні мали можливість поглибити знання з даної теми, обговорити питання, що їх хвилюють.

  Акція "Запали свічку пам’яті"

      День жалю... День скорботи, печалі
      Запалив нашу пам’ять. Свічки –
      Це ті душі, листочки опалі,
      Хто став тінню в голодні роки. (автор Наталія Погребняк)
     
      З метою проявлення поваги до наших співвітчизників, які стали невинними жертвами Голодомору, учні 1-Б класу долучилися до щорічної акції "Запали свічку пам’яті".
   

  акція запали свічку

  День пам’яті голодоморів

  28 листопада 2020 року, у четверту суботу місяця Україна вшановує День пам’яті голодоморів.

  Голодомор 1932-1933 р. - одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, - не підлягає забуттю.

  Моральний обов'язок держави перед минулими та наступними поколіннями - вшановувати пам'ять жертв трагедії. Тож схилімо голови в глибокій жалобі і сьогодні, 28 листопада, о 16:00 вшануймо хвилиною мовчання пам'ять жертв голодоморів та разом з усією Україною запалімо свічі Пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю.

  День Гідності та Свободи

  Протягом тижня, присвяченого Дню Гідності та Свободи, члени учнівського самоврядування серед учнів 10-11 класів проводили інтелектуально-розважальну гру "Гідні бути українцями". Здобувачі освіти продемонстрували глибокі знання про історичні події та видатних особистостей, завдяки яким світ став демократичним і вільним від дискримінації.

  На класних годинах класні керівники акцентували увагу на цінностях, за які варто боротися.

  #ДЯКУЮТОБІЛІКАРЮ #ПОЗАШКІЛЛЯ_СУМЩИНИ_«ДЯКУЮ ТОБІ, ЛІКАРЮ!»

  #ПОЗАШКІЛЛЯ_СУМЩИНИ_«ДЯКУЮ ТОБІ, ЛІКАРЮ!»

  Шкільна родина ШСШ №1 долучилася до обласної соціально-просвітницької онлайн акції “Дякую тобі, лікарю!” Від щирого серця ми дякуємо Вам, наші дорогі лікарі, за невтомну працю та гаряче серце.

  Бібліотечний урок для першокласників

  Першокласники продовжують знайомство з освітнім середовищем навчального закладу. І сьогодні для маленьких дослідників 1-В класу завідувач шкільної бібліотеки Наталія Хорохордіна спільно з класним керівником Оленою Артюх провели бібліотечний урок. Діти побачили величезне книгосховище, тематичні полички, видання для найменших. Дітки продемонстрували перші навички читання, знання правил бережливого поводження з книгами. 

  Бібліотечний урок для першокласників

  Першокласники продовжують знайомство з освітнім середовищем навчального закладу. І сьогодні для маленьких дослідників 1-В класу завідувач шкільної бібліотеки Наталія Хорохордіна спільно з класним керівником Оленою Артюх провели бібліотечний урок. Діти побачили величезне книгосховище, тематичні полички, видання для найменших. Дітки продемонстрували перші навички читання, знання правил бережливого поводження з книгами. 

  Міжнародний день толерантності

   У рамках Міжнародного дня толерантності та з метою формування в здобувачів освіти загальнолюдських моральних цінностей 16 листопада були проведені інформаційні хвилинки “Добро починається з мене”.Члени учнівського самоврядування нагадали правила толерантного спілкування та  поведінки в закладі , а також на перерві учні взяли активну участь у колективній вправі “Дерево толерантності”.

  Світ буде врятовано, коли ми навчимося домовлятися, творити добро, бути терпимими й люблячими.

   

  Європейський день боротьби з торгівлею людьми

   

  торг

  18 жовтня європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, – особливо жінками та дітьми, – небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

  Україна приєдналася до основних міжнародних нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми та прийняла національне законодавство.

   Відзначення Європейського дня боротьби з цим злом – це  ще один привід заявити про актуальність проблеми, а також необхідність консолідації зусиль державних органів влади, органів місцевого самоврядування та громадськості для надання допомоги постраждалим особам.

  Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми різні – злочинці шукають все нові і нові методи вербування, але завжди це відбувається шляхом використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.

  Метою торгівлі людьми завжди є експлуатація людини в будь-який спосіб – примусова праця, використання у домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, вилучення органів, сексуальна експлуатація чи створення порнографічної продукції, народження дитини примусово чи за замовленням, втягнення у злочинну діяльність чи жебракування.

  Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, та відповідно до Кримінального кодексу України визнається тяжким злочином, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. Тому покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є ще одним важливим завданням держави.

  Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої влади, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.

  Пам’ятайте:стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації! Тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!

  торг1

  День захисника України

  День захисту тварин

  Всесвітній день захисту тварин відзначають 4 жовтня. З метою прищеплення  любові до братів наших менших, відповідальності за приручених  домашніх улюбленців у  закладі зі здобувачами освіти 6 та 3 класів проведено уроки Доброти.

  Не забуваймо про те, що ми одна сім’я на цій планеті, і пам’ятаймо:роблячи добру справу, дбаючи про тварин, ми допомагаємо собі!

  День учителя

  День учителя! Свято глибокоi вдячностi людства люблячому учительскому серцю, свiтлому розуму, глибокiй мудростi. I сьогоднi зранку на подвiр'i ШСШ І-ІІІ ступенiв №1 гучно звучить музика, лунають пiснi та слова подяки "сiячам доброго, мудрого, вiчного". Зi святковою концертною програмою вiтали адмiнiстрацiю школи, педагогiчний колектив I. Климова та здобувачi освiти 10- 11 класiв. "Спасибi, вчителю, за все..."

  Вибори президента школи

  Сьогодні відбулася знакова подія, від якої залежить майбутнє нашої школи в найближчі 2 роки - вибори Президента. Вибори цього року були дійсно незабутніми, адже за перемогу змагалися аж 5 опонентів:

  Поповченко Єлизавета,

  Остапенко Дмитро,

  Галіч Софія,

  Кравченко Вікторія,

  Семеняко Марія.

  З неймовірною підтримкою здобувачів освіти Семеняко Марія виборола I місце.

  Учнівський та педагогічний колективи дякують усім кандидатам за їх наполегливу працю. Ми бажаємо Президенту успіхів на новій посаді.

  v1v1v1v1v1v1

  Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

  У рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності відбувся конкурс на кращий малюнок на тему "Правила дорожнього руху знай-життя та здоров'я зберігай" та на краще фото на тему"Безпечна країна".

  Молоде покоління виступали за безпеку дорожнього руху, запобігання та протидії проявам насильства та булінгу серед учнівських колективів і показали, наскільки важливо сьогодні берегти себе та оточуючих. Дякуємо всім учасникам  за цікаві, творчі роботи та вітаємо переможців :

  Овчаренко Олександра -5-Б клас

  Киричок Нікіта - 6-В клас

  Глушко Нікіта - 7-А клас

  Тапеха Олексій - 7-Г клас

  Бацура Каріна- 7-Г клас

  Бондарь Олена - 8-В клас

  Науменко Марія - 8-В клас

  Кравченко Вікторія - 10-А клас

  День миру

  ШСШ№1 вітає всіх з Міжнародним днем миру. Бажаємо спокою, процвітання та миру в усьому - в сім'ях, у серцях та в нашій рідній Україні. Зі святом!

  m

  День знань 2020

  Ось і настав цей день. Лункий, дзвінкоголосий шкільний дзвінок дав старт новому навчальному року. Хочеться побажати, щоб цей день не був причиною смутку, а запам'ятався довгоочікуваними веселими зустрічами, завзятим і дзвінким сміхом, новими цікавими знайомствами і пробудженням бажання до знань.

  У 49 раз пролунав перший дзвоник у Шосткинській спеціалізованій школі I-III ступенів №1. В його мелодії відчувались любов, добро, політ до мети. Здобувачів освіти 1 вересня на обійсті школи зустрів новий експонат-арка, який сповіщає, що наступний перший дзвоник буде ювілейний - 50 років нашій рідній школі.

  Творчий проєкт реалізовано за ініціативи адміністрації закладу, батьків та майстерності й сумлінної праці вчителів трудового навчання Сергія Гриви та Миколи Гришанова, Валерія Зіня та Михайла Бацури; випускників минулих років братів Олексія та Максима Чмих, а також учня 6-А класу Владислава Куликова.

  Особливу вдячність від закладу висловлюємо випускнику школи Володимиру Муляру.

  В особливий рік 2020, за нестандартних умов, дотримуючись дистанції й масочного режиму, педагогічний колектив ШСШ №1 зібрався… (дійшли не всі!))), щоб створити неймовірну атмосферу свята. Лунає останній дзвоник

  Вручення свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти

  28 липня у ШСШ №1 неймовірне свято-вручення свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти. Педагогічному колективу є чим пишатися:58 випускників, серед яких 5 нагороджено золотими та срібною медалями "За високі досягнення у навчанні".

  Вітаємо всіх із успішним завершенням школи.

  Адміністрація закладу, педагогічний колектив, батьки впевнені, що ви, дорогі випускники, - молоді, сміливі, енергійні - зробите власні життєві та творчі відкриття. Бажаємо Вам щасливої долі та здійснення всіх мрій!

  Кораблик дитинства мого відпливає…

  День Конституції України та День молоді

  листівка3

  Сьогодні день тих людей, на яких покладаються надії, і з ким пов'язане майбутнє всієї нашої країни і  кожного з нас. Тому бажаємо  терпіння і сміливості у всіх вчинках! Щоб дух ваш був сильний і, щоб втілювалися в життя всі заповітні мрії. Станьте взірцем для ваших майбутніх дітей!

  ШСШ №1 вітає всіх з Днем Конституції України та з Днем молоді!

  листівка3листівка3листівка3листівка3

  Вручення свідоцтв 9-класникам

  Сьогодні у святковій та дружній атмосфері відбулося урочисте вручення свідоцтв про здобуття  базової середньої освіти 95-ти випускникам  9-х класів ШСШ I-III ступенів#1 з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Свідоцтва з відзнакою отримали 4 здобувачі освіти: Марина Сотник, Єлизавета Ходькова, Андрій Швець, Дарина Рябикіна. Випускникам оголошено подяку  за відповідальність у навчанні,  участь у громадському житті. Звучали слова вдячності батькам за їх підтримку, допомогу, участь у вихованні дітей.

  https://www.facebook.com/groups/1125966660893756/permalink/1532697140220704/

  Випускний у 9-класників

  Сьогодні у 9-класників незвичайний, хвилюючий день - випускний. Шкільна пора назавжди залишиться у вашій пам'яті. Нехай дружба, що зав'язалася в ці роки, стає міцнішою, а поради шкільних наставників не забуваються.

  Кожен із вас - це унікальна, неповторна особистість. Кожен із вас  здатен обстоювати свою думку й витримувати будь-які випробування для досягнення успіху. Будьте гідними поваги людьми й радуйте нас і батьків своїми досягненнями! У добру путь!

  СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА 2020

  оголошення

  Image
  Image
  Image

  День вишиванки

  Зі святом,з Днем вишиванки українці!Вишиванка – це особлива національна традиція українців. А традиції України – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всім. Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!

  https://www.facebook.com/groups/1125966660893756/permalink/1510952415728510/

  https://www.facebook.com/groups/1125966660893756/permalink/1510251322465286/

  Подяка

  #мішечок #мішечокSRW

  #SchoolRecyclingWorld

  ШСШ#1 висловлює глибоку вдячність учням та вчителям за участь у Всеукраїнському конкурсі "Мішечок" та за плідну співпрацю протягом проєкту.

  Ви всі неймовірні. Ви виготовили стільки мішечків, і все заради однієї спільної мети - звільнення та відмови від пластику. Ви-екогерої!!!

  https://schoolrecyclingworld.org/
  https://www.facebook.com/Schoolrecyclingworld

  https://www.instagram.com/schoolrecyclingworld

  https://www.facebook.com/groups/1125966660893756/permalink/1510189919138093/

  Мішечок

  #мішечок #мішечокSRW

  #SchoolRecyclingWorld

  Майже тиждень тому наш заклад долучився до Всеукраїнського проєкту "Мішечок", приєднавшись до руху з популяризації доступних екологічних рішень, мета якого - максимально замінити пластик та розвинути альтернативний напрямок  відповідального споживання Земних ресурсів.

  За 9 днів нашими учнями, їх родинами й учителями виготовлено 93 мішечки, сумки, рюкзачки, що є екологічно чистими, багаторазовими й зручними у використанні. Найбільше торбинок пошила Залізняк Крістіна (18 мішечків). Вітаємо нашу переможницю!

  https://schoolrecyclingworld.org/

  https://www.facebook.com/Schoolrecyclingworld

  https://www.instagram.com/schoolrecyclingworld

  https://www.facebook.com/groups/1125966660893756/permalink/1509973005826451/

  Міжнародний день сім'ї

  У світі багато чудес і дивовижних місць, але як би не було цікаво за сімома морями, людина завжди буде прагнути повернутися до свого домашнього вогнища, до своєї сім'ї. Всі скарби світу нізащо не зрівняти з ласкавими маминими обіймами, ніжним цілунком дружини і щасливою дитячою усмішкою. Нехай сім'я завжди буде міцною скелею, захистом від негараздів і розрадою в біді. Вітаємо вас з Міжнародним днем сім'ї, будьте завжди здорові й щасливі, любіть і підтримуйте одне одного — цим ви обов'язково зробите світ трішечки кращим!

  https://www.facebook.com/groups/1125966660893756/permalink/1505708629586222/

  https://www.facebook.com/groups/1125966660893756/permalink/1505777036246048/

  День Матері

  Для кожного мама – це всесвіт. У цьому слові міститься низка наших дитячих спогадів, юнацькі роки, дорослішання. Мама – це найдорожчий щоденник пам’яті, а кожна її зморшка – це черговий день, прожитий дитиною. Мами, нехай кожна ваша мить буде наповнена емоціями та посмішками, миром та злагодою. Хай ваша родина буде здорова! Родина ШСШ І-ІІІ ступенів 1 вітає наших рідних мам зі святом! https://www.facebook.com/groups/1125966660893756/permalink/1501372610019824/ https://www.facebook.com/groups/1125966660893756/permalink/1501967793293639/

  День пам’яті й примирення та 75 річницю Перемоги над нацизмом у Європі.

  #sh1_ми_памятаємо_про_подвиги #sh1_шана_й_вдячність #Деньперемоги2020 Дружня родина ШСШ І-ІІІ ступенів № 1 приєднується до привітань. 8 та 9 травня ми відзначаємо День пам’яті й примирення та 75 річницю Перемоги над нацизмом у Європі. Ці святі пам’ятні дати завжди викликають почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу перемогу, схиляємо голови перед священною пам’яттю загиблих, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни. Ми вдячні за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які ви виявили в боях за рідну землю. Пишаємося героями, які нині відстоюють незалежність України на Сході нашої Вітчизни. Бажаємо всім захисникам Батьківщини міцного здоров’я на довгі літа, щастя, злагоди та мирного неба над головою. https://www.facebook.com/groups/1125966660893756/permalink/1496749973815421/

  Освітній простір початкової школи презентує тиждень "Кожен день у нас цікавий, веселий, плідний і яскравий"

  28 лютого 2020 року 
                              "День здоров’я"

  Веселі ранкові зустрічі, грайливі перерви, фізхвилинки провели вчителі перших класів НУШ.

  Ранкова зустріч 1

  Ранкова зустріч 1


  Учні перших класів НУШ дуже творчі. Цілий тиждень вони готували малюнки і вироби, а сьогодні представили їх на конкурсі "Люблю творити". 

   

  IMG 20200220 084911

  IMG 20200220 084911

  IMG 20200220 084911

  87050265 894728410988416 5150939911427194880 o

  87050265 894728410988416 5150939911427194880 o

  87050265 894728410988416 5150939911427194880 o


   

  Хто з фізкультурою на «ти»,
  В житті досягне він мети,
  Бо в спорті — міць та сила
  І для душі, й для тіла.

  Відбулися спортивнi змагання між командою "Стрiла" (1-Б клас) і командою "Комета" (1-В клас). Досвідчений тренер ДЮСШ Оксана Бушмельова допомогла вчителям організувати та провести змагання. Команди були швидкі, проявили спритність, витривалість. Перемогла дружба. 

  IMG 20200228 104938

  IMG 20200228 104938

  IMG 20200228 104938


  Математичний КВК – конкурс винахідливих і кмітливих – відбувся сьогодні в початковій школі. Учасниками стали учні третіх класів. Команди змагалися у кмітливості, умінні правильно і швидко рахувати, показувати здібності у розв’язанні логічних завдань. Пізнавальний захід підготувала і провела вчитель Осадча О.П.

  IMG 2273f9226e3921018d0082862e051607 V

  IMG d435fec8ac7386e5b45c87fdd2d5214c V

  IMG d435fec8ac7386e5b45c87fdd2d5214c V

  IMG d435fec8ac7386e5b45c87fdd2d5214c V

  IMG 19ff2991586023494faec8231e72285b V

   

  27 лютого 2020 року 
    "Люби та оберігай свою Землю, рідний край"

  Краса природи - справжнє диво.
  Все неповторне і живе.
  Природа гарна, тиха, дивна -
  У ній і казка оживе.

  У 1-Г класі вчитель Бурик Л.С. провела брейн-ринг "Буду я природі другом". Учні відгадували загадки про тварин дикої природи, впізнавали рослини нашого краю, знайомилися з пташиною їдальнею.

  IMG 20200226 103346

  IMG 20200226 103346

  IMG 20200226 103346

  IMG 20200226 104021


  Майстер-клас "Використання ігрових ресурсів на уроках в початкових класах. Розвивальні ігри від "Розумників" для вчителів початкових класів провели вчителі Артюх О.М. і Бондаренок О.І. Педагоги ознайомилися з наочними матеріалами для магнитної дошки, вчилися на уроках застосовувати розвивальні настільні ігри "33 і 3 бобри", "Манині мані", "Читака".

  IMG cb691ebc906873401973f763116724b4 V

  IMG cb691ebc906873401973f763116724b4 V

  IMG cb691ebc906873401973f763116724b4 V

  IMG cb691ebc906873401973f763116724b4 V

  IMG cb691ebc906873401973f763116724b4 V


   

  Урок з літературного читання «О. Довженко «Зачарована Десна» відбувся у 4-А класі.

  Учні разом із вчителем Васильцовою Л.М. познайомилися з біографією українського письменника Олександра Довженка, опинилися на сторінках його кіноповісті, прочитали описи мальовничих краєвидів української природи, чарівної Десни.

  IMG 4373c093f028975649402eddfa18a4f7 V

  IMG 4373c093f028975649402eddfa18a4f7 V

  IMG 4373c093f028975649402eddfa18a4f7 V


  У природничій грі "Цікавий світ природи" брали участь 4-А і      4-В класи. Юні знавці природи здійснили цікаву подорож у довкілля і відповіли на багато запитань природи.

  IMG dcfd8de441dbae82db0f77bcf51ff062 V

  IMG dcfd8de441dbae82db0f77bcf51ff062 V

  IMG dcfd8de441dbae82db0f77bcf51ff062 V


  Олімпіада з природознавства "Люби і знай свій рідний край" зібрала юних природолюбів - учнів 3 і 4 класів. Вони давали відповіді на природничі запитання і показували свої знання.

  олімп природ 4 кл 2

  Природна тематика була сьогодні представлена у малюнках учнів 3 і 4 класів на майстер-класі "Малюнок кавою", який провела шосткинська художниця Анна Старчик.
  IMG 20200227 121550
   
  IMG 20200227 121550
   
  IMG 20200227 121550

  26 лютого 2020 року 
                         "День ерудитів"

  Для учнів початкових класів "День ерудитів" - це змагання в інтелектуальних конкурсах, де можна показати свої знання з української мови, англійської мови, математики.

  У рамках проведення тижня початкової школи з метою впровадження нових форм роботи з обдарованою молоддю та розвитку творчих здібностей учнів 26 лютого відбулася X Всеукраїнська гра з англійської мови "PUZZLE-2020". Також вчителі англійської мови Сергієнко Т.В. та Романченко О.М. залучили учнів початкової школи до участі у Всеукраїнській інтернет олімпіаді на сайті " На урок". Такі заходи допомагають умотивувати активне вивчення англійської мови, підвищити інтерес учнів до читання найкращих зразків англійської літератури в оригіналі, а також здобути навички роботи із тестовими формами контролю.

  Слайд1

  IMG b0754a2bada60c4671cb983ac7cfc84e V

  IMG b0754a2bada60c4671cb983ac7cfc84e V

  IMG b0754a2bada60c4671cb983ac7cfc84e V

  Учні початкових класів також брали участь в інтернет олімпіадах на сайті проєкта "Всеосвіта" і "На урок", і вже мають перші нагороди. 

  Слайд1

  грамоти

  Вітаємо учнів 1-А класу (кл. керівник Грива І.А.), учнів 4-Б класу (кл. керівник Бондаренок О.І.) з першими дипломами і сертифікатами за олімпіади з предметів початкої школи.


   

  Мовну гру "Українська мова від букви до слова" провела вчитель Бондаренок О.І. для учнів 4-Б класу. Діти виконали цікаві мовні вправи: вилучали у словах імена, відгадували анаграми, поєднували частини прислів’їв, давали відповіді на зашифровані загадки. Вони показали гарні знання і отримали багато задоволення.

  IMG 20200228 084335


  Урок-квест "Подорож математичним океаном" провела вчитель Грива І.А.

  Учні 1-А класу мандрували математичним океаном, долали хвилі математичних прикладів, розв’язували задачі, виконували цікаві завдання, пізнавали нові інструменти для точного креслення та вимірювання.

  S1700186

  S1700186

  S1700186

  S1700011

  S1700186


  У початковій школі продовжуються предметні олімпіади. Сьогодні у математичній олімпіаді «Розумники й розумниці» змагалися юні математики 3-х і 4-х класів. Вони продемонстрували обчислювальні навички та вміння розвязувати логічні задачі.   

  87829440 2503500526577518 1660389358261239808 o

  87829440 2503500526577518 1660389358261239808 o

  25 лютого 2020 року
                   "Мова - диво калинове!"

  Учні 3 і 4 класів брали участь в конкурсі читців "Посміємося разом". Діти дізналися про творчість поета Грицька Бойка, декламували його вірші та намалювали ілюстрації до його гумористичних поезій.

  IMG 417ef2fb92548fd3e6240203d48a09d3 V

  IMG 417ef2fb92548fd3e6240203d48a09d3 V

  IMG 417ef2fb92548fd3e6240203d48a09d3 V

  IMG 417ef2fb92548fd3e6240203d48a09d3 V


  У вівторок розпочалися предметні олімпіади. У них брали участь учні третіх і четвертих класів. 

  Сьогодні відбулася олімпіада з української мови "Барвиста наша мова", у якій школярі демонстрували свої знання, вміння, компетентності.

  Олімп

  87800186 2502787109982193 2281318797493141504 o


   

  Майстер-клас для вчителів початкових класів по створенню ментальних карт провела вчитель інклюзивного класу Бабатіна Н.В. 

  IMG 6b503d1bac6d0aa18b21885fe6efc383 V

  Майстер клас ментальн 3

  Майстер клас ментальн 2

  Майстер клас ментальн 1


  У 1 класах пройшли відеоуроки "Ми читаємо про права і обовязки". Діти познайомилися з Конвенцією про права дитини, повторили обов’язки учнів у школі та сім’ї. 

  Герої казок, які зустрілися школярам у книжках, допомогли розібратися з різними життєвими ситуаціями та знайти правильне рішення.

  IMG 2880
   
  IMG 2880
   
  Права дітей 2

  24 лютого 2020 року 
              "Презентація початкової школи"

  Сьогодні школярі початкової школи презентували освітній простір.

  Учні 4-В класу (кл. керівник Артюх О.М.) виконали вірші про школу, пісні про дружбу і створили позитивний настрій для усіх присутніх. Школярі дізналися, що з 24 по 28 лютого для них заплановано провести різноманітні виховні заходи.

  Заступник директора з навчально-виховної роботи Чеховей Л.О. порадила дітям з радістю брати участь у цих заходах, бути дружніми, вміло показувати свої знання і побажала їм успіхів у цікавих конкурсах, змаганнях, заходах. 

  IMG 20200224 083200

  IMG 20200224 083013


  У цей день відбулася виставка колажів "Творчі портрети класів". 

  IMG 2df56de3f5c2722b6998c532b6a8b447 V

  IMG 2df56de3f5c2722b6998c532b6a8b447 V


  Природничу вікторину "Знавці природи" для учнів 3-х класів провела вчитель Волкова Н.В. Діти проявили себе як справжні юннати: вони відгадували ребуси, загадки, впізнавали тварин за описом, складали прислів'я. Багато чого й нового відкрили для себе. Але головне, діти знають, що ми повинні любити і оберігати природу не на словах, а підтверджувати це своїми діями і вчинками.

  IMG 20200224 121704

  IMG 20200224 121704

  received 2868061116614892

  received 2868061116614892

  IMG 20200224 121710


   

   

   

   

  IMG 20200224 082630

  IMG 20200221 084729

  IMG 20200221 084729  Учитель-методист Бондарська Г.О. – учасник міського фестивалю інноваційних уроків «Партнертство учитель-учень» – провела урок математики в 2-А класі НУШ.

  IMG b0556a29be58033d831affd926c86142 V

  IMG 22b0eb8c14a22f7ff3c0e98ff33fba6d V

  IMG 22b0eb8c14a22f7ff3c0e98ff33fba6d V


  Учні 1-В і 1-Б класів брали участь в ароматному майстер-класі "Малювання кавою". Дiти захопилися малюванням і під наставництвом художниці Анни Старчик працювали дуже творчо.

  IMG 20200224 113551

  IMG 26838945ae64eb402d53c26716cb2381 V

  IMG 20200224 112818

  Міжнародний день рідної мови

  21 лютого Міжнародний день рідної мови – це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.  Мова – це найбільший скарб кожного народу, це саме той інструмент, який єднає людей однієї нації, робить їх єдиним цілим.  Тож для учнів 1-В класу (кл. керівник Сметана І.В.) була проведена бесіда «Мова – душа народу!»

  IMG 20200221 084519

  IMG 20200221 084729

  IMG 20200221 084729


  Учні 2-Б класу (кл. керівник Бабатіна Н.В.) стали учасниками мовної гри. Батьки допомогли дітям зробити цікаву стіннівку про українську мову.

  IMG 20200221 111418

  IMG 20200221 111418


  Дуже цікаво і захопливо пройшов у цей день урок-гра "Люби і збагачуй свою рідну мову" в 3-А класі (кл. керівник Волокова Н.В.).

  IMG 20200221 111519

  IMG 20200221 111519


  Учні 3-В класу (кл. керівник Осадча О.П.) провели інтелектуальний конкурс-вікторину "Стежками рідної мови". На занятті  відповідали на питання, працювали в групах, складали прислів'я. В кінці уроку створили плакат, де розмістили підібрані самостійно вірші про мову.

  IMG 22f627602cbe4c811ee95709502f4980 V

  IMG 22f627602cbe4c811ee95709502f4980 V

  Разом з класним керівником Карпенко О.О. учні 1-Б класу вчилися робити стіннівку до дня рідної мови. 

  IMG d3ada56708fcaedb06618cd158c5100d V

  IMG 034c3434466ba30fb190ce7845c74d4e V

  До Міжнародного дня рідної мови учні та батьки 1-А класу (кл. керівник Грива І.А.) виготовили стіннівку. На уроці образотворчого мистецтва кожен учень вибрав собі розмальовку з одним з державних або народних символів українців і розфарбував її. Ними ми прикрасили стіну в класі до свята. А на уроці кожен учень презентував свій малюнок.

  87030757 894734260987831 1643866425799999488 o

  87030757 894734260987831 1643866425799999488 o

  87292903 894723937655530 6838992544156614656 o


   Учні 4-Б класу (кл. керівник Бондаренок О.І.) у Міжнародний день рідної мови дізналися про історію знищення української мови та шлях повернення її нашому народу. А мультиплікаційний фільм познайомив школярів з легендою про українську мову. По завешенню уроку діти вирізали квіти та прикрасили їх прислів'ями про мову.  

  IMG 20200221 084402

  IMG 20200221 085945

  IMG 20200221 090502

  Моя чарівна, дивна мова,
  Хто перелічить в ній слова?
  Вона прекрасна і казкова,
  Весела, щедра і жива.

  До дня рідної мови в 4-В класі (кл. керівник Артюх О.М.) відбувся захід з нагоди вшанування рідного слова, співучої материнської мови. Діти знайомилися з найкращими зразками української літератури: віршами українських поетів, народними піснями, творами українських письменників, пройшли конкурси віршів “Рідна мово! Ти для нас завжди чудова”. 

  IMG fc357ff122595dec2ecfb8764c4417f7 V

  IMG fc357ff122595dec2ecfb8764c4417f7 V


  У цей день 4-Г клас (кл. керівник Рибалко Н.М.) писав диктант "Наша мова". Також учні читали вірші улюблених українських поетів. І разом вони зробили яскраву стіннівку для шкільного конкурсу.

  IMG 15051284b4e29e7d35cac3f469d4751e V

  IMG 2df56de3f5c2722b6998c532b6a8b447 V  Попрацювали над яскравою стіннівкою до Міжнародного дня рідної мови і учні 3-Б класу (класний керівник Бондаренко О.А.). Тепер їх робота прикрашає стіну школи. 

  IMG a8a76420cb682cc0f765eb6ae976ca18 V

   

  Шануйте, вивчайте та спілкуйтеся рідною мовою!

  Тиждень безпеки дорожнього руху

  В рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху,серед учнiв 1-Б та 1-В класiв була проведена вiкторина "Уважний пiшохiд". Дiти потрапили до краïни дорожнiх знакiв, де пригадали правила дорожнього руху.

  77245198 552507625319306 3747191217222320128 n


  77245198 552507625319306 3747191217222320128 n


  77245198 552507625319306 3747191217222320128 n


  77245198 552507625319306 3747191217222320128 n


  77245198 552507625319306 3747191217222320128 n

  Всеукраїнська  акція "16 днів проти насильства"

  З 25 листопада по 10 грудня в усьому світі проходить  Всеукраїнська  акція "16 днів проти насильства".  
  Щороку тисячі громад та сотні організацій з різних країн світу долучаються до цієї акції задля збільшення розуміння та обізнаності людей щодо всіх форм насильства та створення недискримаційного простору для розвитку та професійного росту кожного та кожної.
  Сьогодні у 10-А класі ШСШ І-ІІІ ступенів 1 було проведено класну годину "Ми проти насильства ". Метою заходу було привернути увагу учнів до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства у сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.
  Переглянули відео. Отримали інформацію про форми насильства. Дізналися, куди звертатися за допомогою у разі домашнього насильства. 
  Корисно. Пізнавально. Цікаво.

  КОРИСНІПОСИЛАННЯ

  ЗНАЙТИНАС

  © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"