В роботі навчального закладу важливе місце займає дослідно-есперементальна та проектна діяльність, яка дає змогу здіснювати аналіз та підвищувати ефективність начально-виховної діяльності.
В цей процес залучаються вчителі, учні, батьки.
Сучасна освіта – нові можливості для учня та вчителя
Ознакою нашого часу є нова функція освіти – бути суб’єктом перетворення соціуму й започаткування нових форм суспільного життя.
Пріоритетним завданням педагогічного колективу Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 є формування та виховання творчої, активної, соціально адаптованої особистості в суспільному просторі. Ця мета в закладі реалізується системним експериментуванням нових оригінальних технологій, в результаті яких підвищується зацікавленість у навчанні, результативність у роботі вчителя та учня.
З метою виховання екологічної компетентності учнів навчальний заклад долучився до програми SPAREENERGYHUB, щореалізується в рамках найбільшого в світі міжнародного освітнього проекту про зміну клімату та раціональне використання ресурсів та енергії – SPARE (SchoolProjectforApplicationofResourcesandEnergy), ініційованого Норвезьким товариством охорони природи (Друзі Землі, Норвегія) у 1996 році. Метою програми є створення шкіл-хабів, які стануть осередками з питань енергозбереження та зміни клімату. У межах програми учні школи під керівництвом вчителя хімії О.О. Крутової-Онікієнко взяли участь у Всеукраїнському волонтерському русі «Батарейки здавайтеся», як результат: школа відмічена на карті України як один з пунктів прийому відпрацьованих батарейок для їх переробки.
Учні Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 є активними учасниками Міжнародної проекту Міксіке, регіональним координатором якого є вчитель-методист інформатики Слуцька І.А. Міксіке - освітнє онлайн середовище, яке надає можливість вчителям, учням і батькам створювати та використовувати власні навчальні онлайн матеріали, а також використовувати онлайн колекцію навчальних матеріалів, яку спільними зусиллями створили педагоги-учасники проекту. Також освітнє онлайн середовище Міксіке дозволяє організовувати та проводити навчальні змагання серед учнів школи, між учнями різних шкіл області або країни, а також між школами різних країн Європи.
В рамках проекту учні школи Слуцький Дмитро, Колодко Наталія, Буйницька Руслана, Акуліна Анастасія вибороли призові місця на регіональному етапі конкурсу ПРАНГМІЛІНЕ - змаганнях з усного математичного рахунку в режимі онлайн, а навчальний заклад посів ІІ місце серед шкіл регіону в онлайновому етапі змагань.
За результатами онлайн опитування, ініційованого міським головою Ногою М.П., у 2106 році у Шосткинській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 1 відкрито дослідницький клас. Метою новації є набуття учнями навичок дослідницької, пошукової, експериментальної діяльності, орієнтація учнів на ефективну реалізацію особистісних життєвих принципів через практичну діяльність у галузі дослідництва.
З 2015 року навчальний заклад є експериментальним майданчиком Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті».
Відповідно до завдань експерименту у школі розгорнуто хмаро орієнтоване навчальне середовище, у якому розміщено навчальні матеріали з предметів. Використовуючи хмарні сервіси, учням пропонується у цікавій, нестандартній формі опрацювати навчальний матеріал, створити власний навчальний продукт (презентацію, відео, кросворд, пазл тощо), виконати онлайн тестування. Вчителі – учасники проекту – пройшли навчання з використання хмарних сервісів, беруть участь у семінарах, конференціях всеукраїнського рівня, активно діляться досвідом.
03-04 жовтня 2016 року на базі закладу Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 відбулася практична частина Всеукраїнського науково-практичний семінару «Хмарні сервіси у загальноосвітньому закладі як чинник розвитку змішаного навчання», вчителі школи С.В. Голуб, О.О. Крутова-Онікієнко, І.А. Слуцька, І.А. Андрущенко, І.М. Басова, Н.М. Пилипенко, Р.І. Дяченко показали високий рівень професійної майстерності на уроках з використання хмарних сервісів.
За словами директора Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1, Заслуженого працівника освіти Кобилякової А.Г, новітні технології радикальним чином змінюють імідж навчального закладу, навчально-виховного процесу, природу освіти та її доступність. Завдяки використанню сучасних технологій, для навчального закладу з'являються нові можливості організації самостійної роботи та дистанційного навчання учнів.
Головатюк С.М., заступник директора з НВР ШСШ І-ІІІ ступенів № 1
Як приклад: управлінська технологія
"Вирощування дерева проектних стратегій"
Досвід роботи навчального закладу щодо проектної діяльності був представлений директором школи Кобиляковою А.Г. на міському семінарі директорів загальноосвітніх навчальних закладів
Міській семінар директорів загальноосвітніх навчальних закладів 18.11.2015
Тема: Управління дослідно-експериментальною та проектною діяльністю педагогів
Мета: Ознайомлення з сучасними освітніми експериментами та проектами. Презентація організації управління дослідно-експериментальною та проектною діяльністю педагогів ШСШ №1
Семінар відкрила начальник управління освіти Шосткинської міської ради Сумської області Сергейко Наталія Олександрівна.
Учасники семінару відвідали управлінську майстерню в організації хмаро орієнтованого середовища закладу.
ЛУІС ЛАМУ
НЕ БІЙТЕСЯ КИДАТИ ТЕ, ЩО ВАЖКО.
ЧЕРЕЗ ТИЖДЕНЬЦЕСТАНЕ ЗВИЧКОЮ
ЛУІС ЛАМУ
Виступ з питання: «Менеджмент дослідно-експериментальної
діяльності вчителів школи в реалізації Всеукраїнського експерименту «Хмарні сервіси в освіті» виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Головатюк Світлана Миколаївна.
Відвідування майстерні інноваційних проектів
УСПІХ –ЦЕ НЕ ВІДПОВІДНІСТЬ ЄДИНОМУ ДЛЯ ВСЬОГО
СВІТУ СТАНДАРТУ. ЦЕ БЕЗПЕРЕРВНИЙ РОЗВИТОК І
ПРАГНЕННЯ ДОСЯГТИ СВОЇХ ВЛАСНИХ ЦІЛЕЙ
ДЖОН ВОН ЕЙКЕН
Відбулася презентація Міжнародного освітнього проекту «Міксіке» виступила вчитель-новатор, вчитель-методист Слуцька Ірина Анатоліївна.
Наступна майстерня –
Управлінська у межах проекту «Школа дружня до дитини»
СЬОГОДНІ МИ ЗНАЄМО: ЩОБ ВИВЧИТИ ЩОСЬ ШВИДКО
Й НАДОВГО, ТРЕБА ПОБАЧИТИ, ПОЧУТИ Й ВІДЧУТИ ЦЕ
ТОНІ СТОКВЕЛЛ
З досвіду роботи школи виступила заступник директора з виховної роботи Небилиця Світлана Миколаївна «Упровадження європейських стандартів превентивної освіти».
На Всеукраїнському рівні педагогічний колектив визнаний переможцем. Отримали сертифікат «Навчальний заклад впроваджує Європейські стандарти превентивної освіти» та обладнання для тренінгового кабінету.
Вчитель біології Пилипенко Наталія Миколаївна підготувала й показала з учнями 10-А класу тренінг з курсу «Захисти себе від ВІЛ». Превентивне виховання.
Позакласний захід. Вернісаж шкільних талантів провели з учнями школи учитель зарубіжної літератури Марченко Світлана Василівна, учитель музики Пантелейчук Лілія Вікторівна, педагог-організатор Гутянко Анжела Юріївна.
Дуже захоплюючий захід.