Заходи з енергозбереження

    b6941917539ec91d551f16f653628a2c

    Ураховуючи нещодавні обстріли росії проти енергетичної інфраструктури України, та виникнення дефіциту електричної енергії просимо вжити заходів з енергозбереження.

    Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії. Енергозбереження –  економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі.

     

    Для того, щоб ефективніше економити електроенергію, слід знати, скільки споживають електроприлади:

    1. Кондиціонер – 2,2–3,37 кВт/год.
    2. Електрочайник – 2,2–2,4 кВт/год.
    3. Пилосос – 2 кВт/год.
    4. Бойлер – 1,5–2,5 кВт/год.
    5. Обігрівачі масляний та повітряний – 1,5–2 кВт/год.
    6. Праска – 1–2,4 кВт/год.
    7. Пральна машина – 0,8–1,14 кВт/год.
    8. Холодильник двокамерний – 0,77–0,90 кВт/год.
    9. Мікрохвильова піч – 0,7–1,5 кВт/год.
    10. Холодильник однокамерний – 0,10-0,40 кВт/год.
    11. Телевізор – 0,08-0,14 кВт/год.
    12. Електролампа на 100 Вт – 0,1 кВт/год.
    13. Комп’ютер – 0,065-0,45 кВт/год.

    Ось кілька простих порад, дотримання яких дозволить використовувати електроенергію більш ефективно. Ці правила не складні, але слід пам’ятати, що для ефективності вимагають щоденного застосування.

    photo 2022 11 21 15 44 49

    1. Використовуйте енергоефективну побутову техніку: 

    – побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G;

    – клас «А ++» – найбільш енергоощадний;

    – придбавши побутову техніку класу «А» або «А+» Ви на 30-50% зменшите споживання  електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

    Приклад: холодильники класу «А» споживають в середньому 0,9 кВт/год на добу, а класу «С» – близько 1,45 кВт/год. Таким чином, придбавши холодильник класу «А» Ви зменшите споживання електричної енергії на рік на 200 кВт/год і, як, результат,  економія Вашого бюджету.

    1. Економія на освітленні:

    – встановивши у своєму помешканні енергозберігаючі лампи зменшується споживання електричної енергії. Енергоощадні лампи служать у 5-8 разів довше, ніж звичайні лампи розжарювання при споживанні електроенергії в 10 разів менше при забезпеченні аналогічної освітленості, тому затрати на придбання енергозберігаючих ламп окупляться менш, ніж за рік;

    – встановивши світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають і вимикають освітлення при появі людини, зменшиться споживання електричної енергії.

    1. Правильно експлуатуйте холодильник: 

    – не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів;

    – не встановлюйте холодильник в місце, де є пряме сонячне проміння;

    – не ставте в холодильник гарячу їжу;

    – дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів (в приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії);

    – розморожуючи холодильник згідно з інструкцією експлуатації економія складе 10-15%;

    – контролюйте температурний режим в холодильній камері —  чим нижча температура, тим більше електроенергії потрібно для її підтримки.

    1. Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження: 

    – при неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть 10-15 %.

    1. Вчасно очищуйте пилосмок:

    – на третину заповнений мішок для збору пилу збільшує на 40% витрати електроенергії.

    1. Правильно експлуатуйте електроплиту:

    – використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити— заощадить ся 5-10 % електроенергії;

    – врахуйте, що конфорка електроплити після вимкнення певний час продовжує виділяти тепло.

    1. Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь:

    – вимикайте світло, коли виходите з приміщення;

    – не залишайте електроприлади «в режимі сну».

    Приклад:телевізори в режимі очікування споживають близько 9 кВт/год на місяць, музичні центри — в середньому 8 кВт/год, комп’ютери — 3,6 кВт/год.

    Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування («режимі сну») може досягати 350-400 кВт/год на рік.

    1. Правильно експлуатуйте кондиціонер:

    – вмикайте кондиціонер лише при закритих вікнах і дверях.

    1. Правильно експлуатуйте електрочайник:

    – кип’ятіть стільки води, скільки необхідно на даний момент;

    – своєчасно видаляйте накип. Чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.

    1. Вимикайте електричний бойлер:

    – вимикайте електричний бойлер, якщо протягом тривалого часу ним не користуєтесь;

    – бойлер в режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води.

    1. Правильно обладнайте помешкання освітлювальними приладами:

    – використовуйте в побуті крім підвісних та настінних світильників — точкові в «робочих зонах» помешкання; 

    1. Перейдіть на зонні тарифи на електроенергію:

    – використовуйте нічний тариф з 23:00 до 7:00год. для побутових потреб — Ваші витрати на оплату за спожиту в нічний час електроенергію зменшиться на 50%.

    Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року

    Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 № 1803-р "Про затвердження Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року"

    29 грудня 2021 року на засіданні Уряду схвалено Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року, яким встановлюється національна ціль з енергоефективності до 2030 року, а саме: первинне та кінцеве споживання енергії в Україні у 2030 році не повинне перевищувати відповідно 91 468 тис. та 50 446 тис. тонн нафтового еквіваленту.

    Також Національним планом встановлюються та описуються низка горизонтальних та секторальних заходів щодо досягнення зазначеної мети (в сферах житлових та бюджетних будівель, транспорту, промисловості, енергетики).

    За результатами моделювання, у 2030 році за енергоефективним сценарієм передбачається скорочення споживання енергії відносно Базового сценарію на 22,3% (первинна енергія) та 17,1% (кінцева енергія).

    Станьте агентами енергетичних змін: 10 кроків до енергозбереження

    Україна – одна з найменш енергоефективних країн світу. Енергія втрачається при передачі чи неощадливому її використанні. А це означає, що шкідливі викиди від її виробництва, як і чималі платежі за комунальні послуги великою мірою марні.

    Це системна проблема, яка має вирішуватися державою, громадами та містами. Однак кожен так кожна з нас так само можуть покращити ситуацію у своїх домівках, споживати менше, а отже, і менше шкодити довкіллю і своїм гаманцям. Ось кілька порад як це зробити.

    1. Купуючи нові електроприлади, обирайте ті, клас енергоефективності яких А-А+++. Вони споживатимуть енергію ощадливіше.

    2. Замініть лампочки на енергоощадні – вони використовують в 10 разів менше енергії, ніж лампи розжарювання.

    3. Використовуйте мінімум двохкамерні вікна, які краще зберігатимуть тепло, і частіше їх мийте, щоб зменшити потребу в додатковому освітленні.

    4. Дбайте про свої електроприлади: змінюйте мішки для сміття у пилососі, очищуйте чайник від накипу, розморожуйте холодильник, мийте внутрішні стінки мікрохвильової печі. Так техніка працює ефективніше і споживає менше енергії.

    5. При кожному пранні завантажуйте пральну машинку на 100%. Прати можна при меншій температурі без втрати якості прання. Те саме стосується і посудомийної машинки.

    6. Вимикайте побутові прилади з розетки – навіть у режимі stand by вимкнені прилади споживають енергію. Те саме стосується води і світла коли вони не потрібні.

    7. Встановіть холодильник у найпрохолодніше місце на кухні, відсуньте його мінімум на 5 см від стіни, не ставте в нього гарячу їжу і тримайте дверцята відчиненими якомога менше часу – це все також допоможе знизити зайві втрати прохолоди, а отже, й енергії.

    8. Не закривайте шторами чи меблями радіатори опалення.

    9. Кип’ятіть в чайнику тільки необхідну кількість води або використовуйте термос, щоб вона довше залишалася гарячою.

    10. Встановіть індивідуальні лічильники, які стимулюватимуть споживати менше.

    Усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту за нових умов, можна розділити на чотири напрями:

    1. Заощадження ресурсів:води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами.
    2. Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо.
    3. Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси.
    4. Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і встановлення вітрогенераторів.

    КОРИСНІПОСИЛАННЯ

    ЗНАЙТИНАС

    © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"