Історія закладу

    Історія закладу освіти

    Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1

    Шосткинської міської ради Сумської області

    1. Директор школи - Cметана Ірина Віталіївна.

    2. Адреса навчального закладу - вул. Кірова, 10, м. Шостка, Сумська область, Україна 41100.

    3. Е-mail:22978580@mail.gov.ua

    4. Тел.: 054492-13-31, 2-10-83

    5. Назва закладу, напрями навчання – Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 Шосткинської міської ради Сумської області, профілі навчання: математичний, української філології, біолого-хімічний, універсальний.

    6. Короткий історичний опис

    Перша школа знаходилась на місці сучасного приміщення Будинку піонерів (потім - ЦЕВ). Там розпочала своє післявоєнне існування./Files/images/st_shk.jpg

    У 1941 році фашисти окупували місто Шостку. У школі вони розмістили свою конюшню. Після визволення міста будівлю розчистили, провели дезинфекцію, засклили вікна, і тільки після цього приступили до занять.

    Спочатку школа була жіночою, потім у ній почали навчатися і хлопчики.

    /Files/images/5ed5ebfc70474f5d900ea9fb06d37258.jpgАпанасенко Володимир Вікторович свого часу очолював школу № 1. Народився 27.12.1906 року у Новгород-Сіверському; закінчив Київський педагогічний інститут. У 1939-1940 роках працював у Заполяр’ї. З перших років війни був на фронті, воював під Сталінградом.

    У післявоєнні роки директором школи була Неженцева Уляна Григорівна, вчитель історії.

    Педагоги-однодумці, для яких школа була життям; про них можна написати цілу книгу. Предмети, які вони викладали, ставали улюбленими для їх учнів. Вчителі виховували у своїх школярів любов до рідної мови і землі.

    Бібік Павло Іванович, учасник Великої Вітчизняної війни. У 1950 році, після закінчення Харківського педагогічного інституту, був направлений до міста Шостки і призначений заступником директора школи № 1. З 1957 по 1963 рік працював директором цієї школи. Вимогливий, серйозний і, водночас, душевний. Користувався авторитетом та любов’ю учнів і колег.

    /Files/images/школа Щ.jpgНова будівля школи гостинно відкрила двері у далекому 1971 році. Збудували її Шосткинський завод хімічних реактивів та Шосткинський «Хімбуд». Проектна потужність закладу розрахована на 1200 учнів, але завжди в ній навчалося дітей більше, було навіть 1800.

    З відкриттям школи-новобудови молодий колектив учителів разом з дітьми посадив на шкільному подвір‘ї березовий гай, що і нині шумить своїм зеленим віттям, вітає вчителів і учнів, запрошує навчатись у цьому чудовому навчальному закладі, який ніколи не здавав своїх позицій.

    У 1971 році директором навчального закладу була призначена вчитель української мови та літератури Оксана Григорівна Малець, яка вже на той час мала звання «Заслужений учитель».

    /Files/images/Maliets.jpgОксана Григорівна Малець - педагог за покликанням. Якщо давати визначення людській натурі коротко, то ця жінка заслуговує, перш за все, таких слів: Енергія, Розум, Новаторство.

    Ще зі школи виявилися в неї такі риси характеру, як наполегливість, принциповість, уміння бути лідером. Роки праці у школі були незвичайними. Зуміла Оксана Григорівна створити сильний педагогічний колектив, крок за кроком послідовно і продумано закладала трудові, патріотичні традиції школи, створювала вчителям простір для роботи, можливості самореалізуватися. Це і нині допомагає навчальному закладу бути в авангарді корисних починань. З багатьох направлень навчання і виховання школа № 1 стала базовою.

    /Files/images/Sienchienko.jpgЗ 1974 по 1976 - директор школи № 1- Сенченко Леонід Іванович. Сенченко Леонід Іванович народився у 1930 році у селищі Ямпіль. Закінчив Ніжинський педагогічний інститут ім. М.В. Гоголя. Довгий час працював на посаді завідуючого відділом народної освіти Шосткинського району.

    У 1976 році педагогічний колектив навчального закладу очолив Большаков Микола Григорович.

    Він народився у 1923 році у Костромі. Учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений багатьма бойовими орденами і медалями. Закінчив Ніжинський педагогічний інститут ім. М.В. Гоголя. Довгий час працював завідуючим міським відділом народної освіти Шосткинської міської ради./Files/photogallery/Bolshakov.jpg

    У 1976 році очолив педагогічний колектив школи № 1, в якій працював директором до 1983 року. Учитель історії. Людина високих моральних якостей, інтелектуал.

    /Files/photogallery/Рисунок1.jpgПочинаючи з 1983 року, незмінним директором школи № 1 є Антоніна Георгіївна Кобилякова. “Керівник з Божою іскрою”, - так говорять про неї колеги, батьки, учні. Кожного, хто знає Антоніну Георгіївну, вражають її наполегливість і невтомність у роботі, її мудрість, сила духу, вміння відстоювати свою думку, прагнення до нових висот. Вона постійно тримає руку на пульсі сучасного життя, творчо підходить до розв‘язання адміністративних питань. А її надзвичайно висока працездатність і громадська активність є взірцем для наслідування. Недарма виборці довірили їй тричі представляти їхні інтереси у Шосткинській міській раді.

    Творчий неспокій спонукав Антоніну Георгіївну у 2001 році взяти участь у конкурсі «Учитель року» в номінації «Керівник навчального закладу», де вона стала переможцем І (міського) і дипломантом ІІ (обласного) етапів.

    Відіграла велику роль у створенні високого авторитету й іміджу школи. Нею створена оптимальна система управління, побудована на засадах демократизму, характерними ознаками якої є:

    - органічне поєднання державних і громадських засад, рівність в управлінні всіх ланок;

    - створення умов для творчої праці, виявлення й розвиток здібностей, забезпечення особистісно орієнтованої системи;

    - орієнтація всіх управлінських функцій на кінцевий результат.

    Учитель-методист з української мови та літератури. Нагороджена багатьма Почесними грамотами, «Відмінник освіти України».

    За вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти Указом Президента України їй присвоєне Почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (2002рік).

    /Files/photogallery/uch.jpgУ школі працювали справжні майстри-педагоги: Р.І.Савченко, М.Д.Казьміна, М.О.Гаврилюк, В.С.Дема, М.Г.Дяденко, Л.М.Большакова, Т.П.Батуріна, Н.І.Гончаренко, Ф.Ф.Приходько, А.Я.Сердюк, О.С.Верховець, Є.І.Антонова, А.І.Вареник, В.С.Потинець, І.М.Стрельніков, П.Н.Гец, С.І.Кулага, М.О.Півненко, С.Г. і Н.М. Петрюченки, Т.В. Салєй, І.Ф. та Л.І.Лавренюки,

    Н.Т. Касьянова, В.М.Петренко, Б.С.Стогнут, Н.П.Кулик, Н.Н.Титова, М.М.Білоус, Є.М. Якуб, А.А. Клевак, В.П. Садовничий, М.П. Короткевич, Ф.В. Легейда і багато інших, що дали дорогу нинішньому поколінню вчителів і учнів, творча наснага яких спонукає до звершень і перемог.

    /Files/images/Savchienko.jpgСавченко Р.І. – вчитель-методист російської мови та літератури. Досвід її роботи занесений до Центральної картотеки інституту вдосконалення вчителів м. Києва (1988 рік). Її чудові уроки завжди були відкритими для вчителів, батьків, учнів, громадськості, яскраві позакласні заходи виховували дітей на образах художніх творів видатних письменників. Разом зі своїми учнями багато подорожувала, відвідала мальовничі куточки країни. Нагороджена багатьма Почесними грамотами, Відмінник народної освіти УРСР./Files/images/Sunghurova.jpg

    Сунгурова В.К. – вчитель-методист фізики. Підготувала багато призерів Всеукраїнських учнівських олімпіад. Мала запрошення на участь у Соросівському конкурсі за результатами визначення рейтингу вчителя серед студентів Київських вузів. Її учні – студенти найпрестижніших вузів України та зарубіжжя. Нагороджена багатьма Почесними грамотами, Відмінник народної освіти УРСР.

    /Files/images/Giets.jpgГец П.Н. – полковник у відставці, учасник Великої Вітчизняної війни, вчитель початкової військової підготовки, керівник пошукового загону «Шляхами історії». Нагороджений багатьма бойовими орденами та медалями, Відмінник народної освіти УРСР.

    Не кожна школа міста має свою простору їдальню, спортивну та актову зали, бібліотеку, майстерні для трудового навчання й 39 навчальних кабінетів!

    Але не лише це приваблює батьків, які з радістю віддають дітей саме до нашої школи. Навчальний заклад має свою славетну історію, традиції, які з покоління в покоління постійно примножуються.

    На другому поверсі школи – Музей пам’яті та слави – провідник у вічність свого роду, краю, країни, в якому розміщені реалії воєнного часу, історико-архівні матеріали, матеріали обласної краєзнавчої вікторини «Сумщина», відбуваються зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни та праці; навчально-комп’ютерний комплекс з математики з мультимедійними засобами навчання, кабінети української мови та літератури, біології, хімії, інформатики, створена художня галерея «З любов’ю до природи», працює кімната шкільного парламенту.

    З 2000 року 16 класів початкової школи розпочали навчання в окремому приміщенні по вул. Шевченка, 8.

    Перша школа - завжди перша.

    Перший орден Леніна у місті, на той час одна з найвищих державних нагород, отримала директор школи № 1 Малець Оксана Григорівна.

    Перший делегат на республіканський з‘їзд профспілки від міста – Приходько Фаїна Феодосіївна.

    Перші чемпіони Європи з легкої атлетики – Глинчак і Васильєв (вчитель Пата Іван Васильович).

    Перші переможці республіканських олімпіад – учні школи № 1 - Кваша Світлана (англійська мова, вчитель Дема Валентина Степанівна), Ященко Тетяна (російська мова, вчитель Пасічник Світлана Валентинівна), Макаренко Анастасія (російська мова, вчитель Савченко Раїса Іванівна).

    Справжньою гордістю закладу є його “золотий фонд” – медалісти. Вони – візитка школи, найкращий витвір учительських сердець. Щороку більшість випускників стає студентами престижних вузів. Починаючи з 1971 року, у стінах навчального закладу Золоту медаль отримали 62 учні, Срібну – 51.

    Наші випускники – кандидати наук (Корчак Сергій, Чурута Андрій, Кошель Ірина, Отрошко Ніна), а Вітер Дмитро є членом Спілки письменників України.

    Значні успіхи мають школярі й у спорті. Нещодавно учні школи Олександр Гончаров, Марія Демешко, Аліна Бодяк повернулися з Андорри з чемпіонату світу серед школярів з лижних гонок, де стали бронзовими призерами.

    Школа живе досягненнями своїх дітей, через роки радо зустрічає їх уже батьками, дідусями і бабусями, які проводять у класи рідної школи наступне покоління учнів.

    Школа пишається, що її колишні випускники Долгова М.В., Тарасенко О.П., Волкова Н.В., Мечик М.Ю., Сергейко Н.О., Кім І.Ф., Небилиця С.М., Козуненко С.В., Сергієнко Т.В., Маринченко Ю.М., Петрунькіна Ю.О., Бокова А.В., Брюховецький А.А. обрали вчительський фах і працюють у своїй, першій школі.

    Багато пережито за 40 років. Та все ж доброго, радісного і веселого було на шкільному віку більше, бо навчальний заклад – це не стіни, а та атмосфера, яку створює прекрасне братство вчителів та ветеранів, учнів та випускників школи, батьків – атмосфера напружених навчальних буднів, завзятих справ, веселих свят, блиск юних очей і це - головне.

    Маємо переможців Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», конкурсів «Колосок», «Совенятко», «Левеня».

    Учні залучаються до участі в експедиціях та акціях «Краса і біль України», «Мій рідний край – моя земля».

    Дати дітям відчути радість праці, щастя успіху в навчанні, пробудити в їхніх серцях почуття власної гідності – це найперші завдання, що стоять перед педагогічним колективом. Успіх як в роботі, так і в навчанні – єдине джерело внутрішніх сил людини. Школа № 1 є такий заклад, де і вчителі, і діти досягають успіху завдяки наполегливій праці і мудрому керівництву.

    Комунальний заклад «Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 Шосткинської міської ради Сумської області (далі за текстом – навчальний заклад) створений на базі комунального закладу «Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Шосткинської міської ради Сумської області» і є правонаступником усіх прав та обов’язків по цьому закладу; знаходиться у комунальній власності територіальної громади міста Шостки (затверджено рішенням ХХІХ сесії V скликання Шосткинської міської ради від 26.03.2010 року).

    У 2011 році Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 за свідоцтвом обласного управління освіти і науки серія ОС № 005552 відповідно до рішення регіональної експертної ради із ліцензування та атестації навчальних закладів при управлінні освіти і науки обласної державної адміністрації від 3 березня 2011 року протокол №97 атестована (рівень освітньої діяльності «високий»).

    КОРИСНІПОСИЛАННЯ

    ЗНАЙТИНАС

    © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"