Шахраї полюють за грошима. Як не стати жертвою

    20220615135025 1324

    Важко уявити сучасний світ без інтернету. Всесвітня павутина заполонила мало не всі сфери життя. У зв’язку із поширенням коронавірусу сфери торгівлі та послуг поступово перекочували в систему online. Сьогодні в інтернеті можна реалізувати базові потреби: придбати усе необхідне: продукти харчування, ліки, одяг, побутові товари, оплатити комунальні платежі, замовити їжу з закладів громадського харчування, знайти та орендувати приміщення тощо. Водночас, така online-активність призвела до зростання шахрайства в інтернеті. Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті та що робити, якщо ви потратили у пастку.

    Рекомендації від МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ 

    Можна перевірити номер телефону, банківську картку чи IBAN і дізнатися, чи повідомляв хтось про пов’язані факти шахрайства на ресурсі 

    Бот «StopFraud | MRIYA»

    Правила поведінки з мінами

    Безпека на воді

    Коли збираєтеся розказати дітям правила безпечної поведінки на воді, слід також підготуватися до всіх можливих "чому?"

    Щоб запитання не застали вас зненацька, а чітке пояснення було напоготові, перевірте себе просто зараз.

    Джерело: ЮНІСЕФ 

     

    Пожежна безпека

    Інформаційне відео

    Пожежна безпека влітку на відпочику

    Джерело:ЮНІСЕФ

    https://youtube.com/shorts/AuINBnwtOYs?feature=share

    пожежа

    Хімічна небезпека

    хімічна

          Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин (НХР), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид тощо. Це являє серйозну небезпеку для населення, адже заражене повітря вражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.

    Фактори небезпеки викиду (розливу) хімічно небезпечних речовин: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), крім того, внаслідок можливого хімічного вибуху – виникнення сильних руйнувань на значній території.

         Дії у випадку загрози виникнення хімічної небезпеки:
    - Сирени і переривчасті гудки підприємств – це сигнал "Увага всім". Негайно ввімкніть приймач радіотрансляційної мережі або телевізор. Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та порядок дій.
    - При оголошенні небезпечного стану уникайте паніки.
    - Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та літнім людям.

    - Виконайте заходи щодо зменшення проникнення отруйних речовин у квартиру (будинок): щільно зачиніть вікна та двері, щілини заклейте.
    - Підготуйте запас питної води: наберіть воду у герметичні ємності, підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук).
    - Дізнайтеся у місцевих органів влади про місце збору мешканців для евакуації та уточніть час її початку. Підготуйтеся: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби.

    - Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.

          Дії у випадку раптового виникнення хімічної небезпеки:
    - Уникайте паніки. З одержанням повідомлення (по радіо або іншим засобам оповіщення) про викид (розлив) в атмосферу НХР та про небезпеку хімічного зараження, виконайте передбачені заходи.
    - Надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та найпростіші засоби захисту шкіри.
    - По можливості негайно залиште зону хімічного забруднення.
    - Якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти з району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні і негайно та надійно герметизуйте його! Зменшіть можливість проникнення НХР (парів, аерозолів) у приміщення: щільно зачиніть вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки, щілини в рамах вікон та дверей заклейте, вимкніть джерела газо-, електропостачання та загасіть вогонь у печах. Чекайте повідомлень від органів влади з питань надзвичайних ситуацій за допомогою засобів зв'язку.
    - Знайте, що уражаюча дія конкретної НХР на людину залежить від її концентрації у повітрі та тривалості, тому, якщо немає можливості покинути небезпечну зону, не панікуйте і продовжуйте вживати заходи безпеки.
    - Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води та інші необхідні речі у герметичну валізу та підготуйтеся до евакуації.

    - Попередьте сусідів про початок евакуації. Надайте допомогу дітям, інвалідам та літнім людям. Вони підлягають евакуації в першу чергу.
    - Залишаючи приміщення (квартиру, будинок), вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.

    - Виходьте із зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру, та обходьте тунелі, яри, лощини – в низинах може бути висока концентрація НХР.
    - При підозрі на ураження НХР уникайте будь-яких фізичних навантажень, необхідно пити велику кількість рідини (чай, молоко, сік, воду) та звернутися до медичного закладу.

    - Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс та рот, по можливості прийміть душ.
    - З прибуттям на нове місця перебування, дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

          Хлор

          Ознаки отруєння хлором:

    під час вдихання парів хлору виникає ураження легень, яке супроводжується набряком киснево-поглинальних альвеол, які під час кашлю можуть розірватися з виділенням мокроти з кров’ю, внаслідок чого людина гине від нестачі кисню.

    Перша допомога при отруєнні хлором:
    одягніть протигаз і виведіть ураженого на свіже повітря. Робити штучне дихання не можна, необхідно у важких випадках

    застосувати кисневу інгаляцію. Слід забезпечити повний спокій. Для зменшення подразнення − вдихання парів нашатирного спирту, промивання очей, рота, носа 2%-м розчином харчової соди.

    Дії в осередку зараження:
    - Заплющити очі та затамувати дихання.

    - Закутатися у верхній одяг і дихати крізь нього (можна змочити водою).
    - Не бігти.
    - Спробувати визначити напрямок вітру.
    - Виходити з зони зараження в бік, який перпендикулярний вітру.
    - За неможливості вийти, спробувати залізти на високий предмет (стовп, драбину тощо), оскільки хлор стелиться знизу над землею.

    При виявленні будь-якого виду зараження − негайно дзвоніть за телефоном 101.
    При отруєнні хлором – винести потерпілого із зони зараження.
    При зупинці дихання – зробити штучне дихання. Шкіру, рот, ніс промити 2%-м розчином питної соди або водою.

    Аміак

    У випадку розливу рідкого аміаку і його концентрованих розчинів не можна доторкатися до розлитої рідини.
    Ознаки отруєння аміаком:
    - нежить, кашель, важке дихання, задуха;

    - підвищене серцебиття, порушена частота пульсу;
    - при контакті з рідким аміаком виникає обмороження, можливий опік з пухирями, виразки.

    Перша допомога при отруєнні аміаком:
    - одягніть протигаз і виведіть ураженого на свіже повітря;

    - дайте подихати зволоженим повітрям (теплими водяними парами 10%-ного розчину ментолу в хлороформі);
    - дайте йому теплого молока з «Боржомі» або харчовою содою;
    - при задусі необхідний кисень;
    - при спазмі голосових щілин забезпечте тепло на ділянку шиї, теплі ванночки, інгаляцію;
    - при зупинці дихання проведіть серцево-легеневу реанімацію;
    - при потраплянні в очі − промийте водою або 0,5-1%-ним розчином квасців, вазеліновою або оливковою олією;
    - при уражені шкіри − обмийте чистою водою, зробіть примочки з 5%-ного розчину оцтової, лимонної або соляної кислоти.

    Надання першої допомоги при ураженні НХР.

    В першу чергу негайно захистіть органи дихання від подальшої дії НХР.
    Надягніть на потерпілого протигаз або ватно-марлеву пов'язку, попередньо змочивши її водою або 2% розчином питної соди у випадку отруєння хлором, а у разі отруєння аміаком – водою або 5%-м розчином лимонної кислоти. Винести потерпілого із зони зараження та забезпечити йому спокій і тепло.
    Запам'ятайте! Перша медична допомога ураженим НХР в осередку хімічного ураження полягає у захисті органів дихання, видаленні та знезараженні стійких НХР на шкірі, слизових оболонках очей, на одязі та негайній евакуації за межі зараженої зони.
    При отруєнні аміаком винести потерпілого із зони зараження, шкіру, рот, ніс промити водою. В очі закапати по дві-три краплі 30%-го альбуциду, в ніс – оливкове масло.

    Відкриття кабінету безпеки

    24 березня на базі ШСШ І-ІІІ ступенів #1 відбулося урочисте відкриття кабінету безпеки.
    ✅З вітальним словом звернулися секретар Шосткинської міської ради Оксана Шаповал, начальник управління освіти Наталія Сергейко, які наголосили на важливості дотримання правил безпечної поведінки. Фахівці відділу забезпечення заходів з попередження НС та ЦЗ у Шосткинському районі центру забезпечення ГУ ДСНЗ України у Сумській області Ігор Алпанов та Денис Дудко провели для 6-Б класу цікавий урок мінної безпеки, на якому повторили алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів, відгадували загадки, переглядали мультфільми. Під час практичної частини учні навчилися користуватися вогнегасником та ознайомилися з оснащенням аварійно-рятувального автомобіля. Начальник сектору ювенальної превенції Шосткинського РУП Ольга Фіцколінець нагадала правила поведінки під час весняних канікул.
    ✅Діти були в захваті, та багато хто виявив бажання стати в майбутньому рятувальником.

    Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях

    пп2пп2

    Дії за сигналом "Увага всім!"

    оп2оп2

    Тривожна валізка

    3.Тривожна валізка

    Евакуація населення

    ев1ев1

    Обережно! Вибухонебезпечні предмети!

    Основні правила поведінки при виявленні маловідомих предметів

    7.Основні правила поведінки при виявленні маловідомих предметів

    Правила поведінки при виявленні вибухового пристрою

    8.Правила поведінки при виявленні вибухового пристрою

    Отруєння невідомим газом і невідомою речовиною

    Що робити у випадку загрози радіаційної небезпеки

    14.Що робити у випадку загрози радіаційної небезпеки

    Тиждень безпеки дорожнього руху

    БОНДАРЕНКО3
     
    У рамках Тижня безпеки дорожнього руху з метою профілактики дорожньо- транспортного травматизму за участю дітей, вироблення навичок поведінки на дорозі , здобувачі освіти 1-Б класу ШСШ І-ІІІ ступенів №1 повторили правила дорожнього руху, свої знання зобразили у малюнках, поділилися знаннями з однокласниками, створили виставку робіт.
    Ми впевнені, що діти усвідомили необхідність бути уважними на вулицях,адже від цього залежить життя і здоров'я.БОНДАРЕНКО4БОНДАРЕНКО2

    Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

    У рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності серед учнів 3-х класів було проведено виховну годину “Зимова мозаїка небезпек”. Під час заходу учні ознайомилися з правилами безпечної поведінки взимку в повсякденному житті та в ході гри; покращили знання учнів та спонукали їх до аналізу небезпек, які можуть трапитися взимку та пошуку шляхів захисту від травм. Класними керівниками 1-11 кл. проведено години спілкування "Безпечна дорога додому", "Ні - шкідливим звичкам!", " Для всіх нас друг безпечний рух", квест "Життя людини-найвища цінність", вікторини "Безпека життя і здоров'я", "Безпечне життя - запорука здоров' я", конкурс малюнків "Правила дорожнього руху знай - життя та здоров'я зберігай", диспут " Твоє здорове майбутнє в твоїх руках", зустрічі з інспектором поліції Гайтиною Н. О. тощо.5

    Показовий День цивільного захисту

    З метою відпрацювання дій учасників освітнього процесу на випадок надзвичайних ситуацій, формування свідомої життєвої позиції щодо власного життя та безпеки в  Шосткинській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів #1 триває показовий День цивільного захисту в онлайн - режимі. У заході беруть участь представники з питань надзвичайних ситуацій, управління освіти, директори закладів загальної середньої освіти. З вітальним словом звернулися Оксана  Шаповал, в.о. заступника  міського голови,

    Ольга Ткаченко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Шосткинської міської ради,

    Наталія Сергейко, начальник управління освіти Шосткинської міської ради. Директор ШСШ І-ІІІ ступенів #1 Антоніна Кобилякова поділилася досвідом роботи  з організації цивільного захисту в закладі. Педагоги (О.Крутова-Оникієнко, С. Голуб, І. Кім, Н. Пилипенко, І. Басова, Н. Костяна) провели інноваційні заходи (онлайн-урок, STREAM-урок, тренінг-опитування, практичне заняття, вебквест, захист проєктів). На вас чекає перегляд позакласного заходу «Чорнобиль…

    Трагедія… Пам'ять…», підготовлений здобувачами освіти 11-х класів разом із класними керівниками О. Леперт, С. Марченко.

    (З матеріалами заходу можна ознайомитися на сайті закладу).

    ЗАПОБІГАННЯ, ВИЯВЛЕННЯ І ПРИПИНЕННЯ ТЕРОРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

    Відповідно до листа МОН України від 09.11.2020 №1/9-623 з метою підвищення рівня поінформованості здобувачів вищої освіти, педагогічних і науково-педагогічних працівників про небезпеку та масштаби екстремізму й терористичної загрози, формування нетерпимості до проявів тероризму та осіб з екстремістською ідеологією, а також для забезпечення вільного доступу студентської молоді, педагогічних і науково-педагогічних працівників до інформації, що сприяє запобіганню, виявленню та припиненню терористичної діяльності, надаємо інформацію щодо контактів Служби безпеки України,а також нормативно-правових актів:

     – посилання на електронну скриньку Служби безпеки України callcenter@ssu.gov.ua

    – цілодобовий безкоштовний телефон довіри Служби безпеки України (0-800-501-482), за яким на засадах довіри і співпраці громадяни України можуть повідомити про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності;

    Закон України “Про боротьбу з тероризмом”;

    Закон України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”;

    Указ Президента України “Про Концепцію боротьби з тероризмом в Україні”;

    ПАМ'ЯТКА ПРО ПЕРШОЧЕРГОВІ ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТНЬОГО ЗАКЛАДУ

    Дана Пам’ятка визначає порядок першочергових дій персоналу підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності у разі отримання інформації про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту, в першу чергу об’єктів підвищеного ризику та життєзабезпечення.

    Будь-яке повідомлення  (в тому числі анонімне) про загрозу вчинення терористичного акту, передане по телефону, в письмовому вигляді, особисто або в будь-якій іншій формі, має розглядатися як реальна загроза життю та безпеці громадян, якщо не буде  доведена неправдивість наведених у ньому даних.

    У разі отримання анонімного повідомлення про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту в письмовому вигляді посадова особа повинна, не розголошуючи змісту документа, якнайшвидше передати його керівникові місцевого органу МВС або СБУ.

    1. При отриманні інформації про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту, по можливості, уточнити:

    - хто передає дане повідомлення;

    - причини здійснення даного вчинку;

    - які вимоги висуваються;

    - можливий час вчинення терористичного акту.

    1. Негайно повідомити в міліцію по телефону 102 та місцевий підрозділ Служби безпеки України.
    2. До прибуття підрозділів міліції провести наступні заходи:

    - припинити роботу, заняття;

    - вжити заходів до евакуації робітників, учнів, службовців, документації і т.п. на безпечну відстань від ймовірного місця вчинення терористичного акту;

    - не допустити проникнення сторонніх осіб, відвідувачів, покупців, клієнтів на об'єкт.

    1. У випадку виявлення предметів, що викликають підозру самостійно не намагатися приймати будь-які дії по їх огляду, транспортуванню. Далі виконувати дії згідно п. 2 - 3 цієї пам'ятки.

    - до прибуття співробітників міліції силами своїх співробітників обмежити доступ до предмета сторонніх осіб;

    - забезпечити оточення небезпечної зони.

    ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

    - торкати і переміщати підозрілі предмети;

    - заливати рідинами, засипати ґрунтом, накривати будь-якими матеріалами цей предмет;

    - користуватися радіоапаратурою поблизу підозрілого предмета;

    - робити температурний, звуковий, механічний і електромагнітний вплив.

    У ВИПАДКУ ВИБУХУ НЕГАЙНО ВИКЛИКАТИ:

    - швидку допомогу по телефону 103;

    - пожежну службу по телефону 101;

    - негайно повідомити в міліцію по телефону 102 та місцевий підрозділ Служби безпеки України;

    - в аварійно - рятувальну службу;

    - в інші необхідні аварійні служби.

    ПОРЯДОК ДІЙ КЕРІВНИКА ОСВІТНЬОГО ЗАКЛАДУ:

    1. Не допустити паніки в довіреній установі.
    2. Не допустити розповзання слухів.
    3. Особисто або через довірену особу докласти про факт по телефону 102. Зайвих дзвінків в оперативні служби робити не треба (органи внутрішніх справ самостійно оповіщають взаємодіючі служби).
    4. Про отриману інформацію повідомити тільки начальникові служби безпеки.
    5. Провести організовану евакуацію по заздалегідь відпрацьованих сигналах (типу «Навчальна пожежна тривога! Усім залишити будинок» тощо). Евакуацію проводити поза зоною можливо вражаючої дії підозрілого предмета.

    Правила поведінки в закладі освіти під час поширення короновірусної інфекції

    Вимоги безпеки життєдіяльності здобувачів освіти під час літніх канікул

     

    бж

    КОРИСНІПОСИЛАННЯ

    ЗНАЙТИНАС

    © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"