Талант і творча особистість стають сьогодні запорукою інтелектуального розвитку країни, а також є фактором національного престижу. Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін – це визнання обдарувань учнів, їх знань, предметної компетентності, навичок. І тому ми надзвичайно раді успіху учня Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ДАНИЛА ЛАКОЗИ, який посів 3 місце в ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури. Це високе досягнення є результатом багаторічної наполегливої праці, цілеспрямованості як Данила, так і його наставників - Інни Андрущенко та Наталії Приткової.
    Пишаємося Вами!!! Бажаємо невичерпної енергії, досягнення нових життєвих висот та подальших успіхів!

Вітаємо вчителів Шосткинської спеціалізованої школи №1: Інну Андрущенко, Ольгу Бондаренок, Ірину Слуцьку, Ірину Сметану, які успішно пройшли навчання кандидатів в експерти для забезпечення ІІІ етапу сертифікації педагогічних працівників,яке організувала Державна служба якості освіти у Сумській області.
    За результатами педагоги отримали сертифікати про підвищення кваліфікації та готуються до ІІІ етапу Сертифікації.
    експерти

Учасники НМТ можуть зареєструватись через застосунок «Дія»

Майбутні учасники національного мультипредметного тесту можуть створити персональний кабінет за допомогою мобільного застосунку «Дія».

У такому випадку у ході реєстрації на НМТ-2024 необхідно в е-кабінеті окремо завантажити тільки документ про освіту.

Натомість усі особисті дані про учасника мультитесту будуть внесені до системи автоматично.

Таке автоматичне внесення вступниками особистих даних не потребує їхнього підтвердження, тобто вступнику не треба завантажувати копії документів, які підтверджують унесені ним особисті дані.

Також регіональному центру оцінювання якості освіти не потрібно буде витрачати додатковий час на верифікацію особистих даних, що пришвидшить процедуру реєстрації.

65fac78671a36516714627

Міністерство освіти і науки України інформує про затверджений Порядок прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії / доктора мистецтва у 2024 році.

Затверджений наказом № 266 від 06 березня 2024 року, документ визначає основні принципи та процедури, якими керуватимуться заклади вищої освіти під час організації прийому вступників.

Мета Порядку — забезпечення рівного доступу до вищої освіти, підвищення якості освітнього процесу та врахування сучасних потреб суспільства і ринку праці.

Звертаємо увагу на деякі суттєві зміни порівняно зі вступною кампанією у 2023 році:

• Конкурсний добір на навчання для здобуття ступеня вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, ступеня вищої освіти молодшого бакалавра здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та/або вступних випробувань 2022–2024 років.
    • З 2024 року не проводитиметься набір вступників для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра.
    • Вступники до закладів вищої освіти на творчі спеціальності цього року обов’язково складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), а також творчий конкурс.
    • НМТ міститиме чотири предмети, з яких три — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Натомість право вибору ще одного предмета залишається за вступником.
    • Конкурсний бал для вступу на основі ПЗСО та НРК5 не може бути менше ніж 150 балів для спеціальностей галузей знань 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини», спеціальностей 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 226 «Фармація, промислова фармація», 228 «Педіатрія» галузі знань 22 «Охорона здоров'я».
    • Діятиме заборона позаконкурсного вступу навіть на контракт за всіма спеціальностями і рівнями вищої освіти. Це виконання вимоги Державної Антикорупційної Програми, затвердженої Урядом у 2023 році.
    • Буде проведено Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) з бакалаврату. Тобто для вступників низки спеціальностей на магістратуру будуть враховуватися результати ЄДКІ.
    • Для випускників коледжів діятиме норма, що для вступу у заклади вищої освіти необхідно буде скласти НМТ або подати результати ЗНО за 2021 рік.

Також МОН затвердило Порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти у 2024 році. Документ затверджений наказом № 245 від 29 лютого 2024 року (зі змінами).

Порівняно зі вступною кампанією у 2023 році є деякі зміни, зокрема:

• Вступники можуть подати в сукупності за всіма основами вступу до п'яти заяв на бюджет та до п'ятнадцяти заяв за всіма джерелами фінансування.
    • Підготовка іноземців та осіб без громадянства здійснюватиметься в межах ліцензованих обсягів за спеціальностями за результатами процедури ліцензування для цього виду діяльності.
    • Чітко виписано порядок оприлюднення рейтингових списків вступників за кожною конкурсною пропозицією. Повідомленням про отримання чи неотримання рекомендації до зарахування оприлюднюється не раніше 18:00 22 липня та не пізніше 12:00 24 липня.
    • Більш чітко виписана процедура редагування рейтингових списків вступників після виконання / невиконання ними вимог до зарахування.
    • Тривалість кожної додаткової сесії реєстрації заяви не менше трьох та не більше тридцяти календарних днів.
    • Вступна кампанія завершується 31 жовтня 2024 року.

Детальніше ознайомитися з особливостями Порядків прийому на навчання можна за покликанням(Накази пройшли процедуру державної реєстрації в Міністерстві юстиції України)

Сторінка 1 із 41