Батьківська сторінка

    інформація для батьків

    неприпустимо

    Не всі батьки належним чином ставляться до своїх батьківських обов’язків та наражають дітей на небезпеку, залишаючи їх самих вдома.

    Діти – це окрема частина суспільства, якій притаманні особлива поведінка, своєрідні життєві стереотипи, що забезпечують її розвиток і становлення та перетворення в дорослу частину суспільства. Унаслідок свого становища діти потребують особливого підходу, соціального захисту та поваги до їхніх прав. Діти не тільки майбутнє України, вони сьогодення нашої держави. Саме тому діяльність із захисту прав дитини визначено загальнодержавним пріоритетом.

    Шановні батьки, законні представники дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування!

    Нині суспільство вкрай стурбоване станом травмування й загибелі дітей. Нещасні випадки трапляються саме тоді, коли діти залишаються без нагляду дорослих, коли небезпека чатує на кожному кроці: вдома – коли працюють електропобутові прилади та є вільний доступ до сірників і запальничок, вибухонебезпечних предметів, хімічних речовин; на вулиці – в умовах стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку у лісі, горах, біля водойм. Діти стають заручниками обставин, а їхнє легковажне ставлення до вогню та води часто є першопричинами сумних і трагічних наслідків. Однією з основних причин стає недбале ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків. Зайняті повсякденними справами, роботою, дорослі мало часу приділяють дітям і часто забувають стежити за їхньою безпекою. До «групи ризику» переважно потрапляють так звані неблагополучні сім’ї, де зловживають алкоголем, наркотичними засобами і не цікавляться вихованням своїх дітей

    Відповідальність щодо виховання дітей покладена на обох батьків, незалежно від того проживають вони разом чи окремо, оскільки обов’язок здійснювати належне виховання та нагляд за малолітнім є рівним для обох з них, тому неналежне виховання дітей – це правопорушення батьків і, як наслідок, настання відповідальності.

    Законодавство передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність батьків за неналежне виховання дітей.

    Стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Стаття 166 Кримінального кодексу України передбачає, що злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків з догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі терміном від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий термін.

    І пам’ятайте: чим молодша дитина, тим рідше і на меншу кількість часу її можна залишати одну. Але, незалежно від віку, не можна залишати дитину без нагляду на ніч або на цілий день.

    Платформа "Знаїмо"

    У 2020 році під патронатом першої леді України Олени Зеленської було розпочато реформуванння шкільного харчування, яке є однією із цілей, визначених Національною стратегією розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі, схваленою Указом Президента України від 25 травня 2020 року № 195/2020.

    У рамках реформи створено інформаційний портал «Знаїмо» https://znaimo.gov.ua, який функціонує з 15 грудня 2021 року. На Інтернет-платформі представлено необхідну інформацію для керівників закладів освіти про перебіг реформи та нормативи шкільного харчування; створено розділи для вчителів і батьків, де можна дізнатися, як формувати культуру харчування вдома та в школі. Також є окремий розділ для учнів, де в доступній формі, з використанням ігор та тестів, викладено основи здорового харчування. Крім того, платформа містить розділ про бізнес-підтримку шкіл.

    znaimo

    вплив1вплив1

    Правила безпеки для дітей під час весняних канікул

    Пам’ятка

    Правила для дітей щодо запобігання інфікування наCOVID-19, ГРВІ та інші вірусні захворювання

    Учням рекомендується:

    • уникати великого скупчення людей та близького контакту з тими, хто має кашель;
    • часто мити руки з милом, дезінфікувати їх; не торкатись обличчя брудними руками та використовувати медичні маски;
    • постійно провітрювати приміщення та дотримуватися постільного режиму;
    • не їсти брудних овочів та фруктів, ретельно їх мити;
    • не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, які не рекомендовані лікарем.
    • проводити достатню кількість часу на свіжому повітрі (молодшим школярам варто бути на повітрі не менше ніж 2-2,5 години, старшим – годину-півтори).

     

    Щоб під час весняних канікул прогулянки на повітрі були безпечними, учням потрібно знати правила дорожнього руху та обов'язково їх дотримуватись:

    • по тротуарах і пішохідних доріжках варто рухатись дотримуючись правого боку;
    • переходити проїжджу частину варто тільки по пішохідних переходах, зокрема, підземних і наземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;
    • у місцях з регульованими рухами, слід керуватися сигналами регулювальника чи світлофора;
    • чекати на транспортний засіб тільки на зупинках, тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;
    • категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, а також перебувати поблизу залізничних колій без супроводу дорослих;
    • по проїзній частині дороги на велосипеді можна рухатись тільки дітям, які досягли 16-ти років; заборонено виїжджати на проїжджу частину на інших засобах для катання (скейтборд, самокат, ролики тощо), обирати місце для катання слід на дитячих майданчиках.

     

    Правила щодо запобігання правопорушень та насильства над дітьми під час весняних канікул

     

    Учням заборонено:

    • розмовляти чи вступати в контакт із незнайомцями, особливо – не передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками поліції. Слід одразу кликати на допомогу дорослих й швидко йти до людей.
    • підходити до автомобілів із незнайомцями, навіть якщо вони запитують дорогу.
    • перебувати без супроводу дорослих на вулиці. Дітям до 10-ти років – до 20:00, дітям до 14-ти років – до 21:00, до 18-ти років – до 22:00.
    • відчиняти двері дому навіть представникам правоохоронних органів.
    • перебувати з тими, хто влаштовує бійки, не брати участі в суперечках дорослих і не провокувати словами чи діями агресивну поведінку, що може призвести до бійки або травми.
    • заходити в під’їзд, ліфт із незнайомими людьми;
    • вчиняти дії, що можуть призвести до правопорушень.

    Правила для дітей щодо запобігання нещасних випадків, травмування, отруєння під час весняних канікул

    Категорично заборонено:

    • перебувати біля водойм без супроводу дорослих;
    • вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори;
    • брати в руки, нюхати, їсти незнайомі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння;
    • підходити до обірваних, обвислих проводів або проводів, що стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння – ці проводи можуть бути ще підживлені електрострумом;
    • спускатися в підвали будинків чи інші підземні ходи, катакомби, бомбосховища – там може бути отруйний газ;
    • перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель;
    • вступати у контакт з незнайомими тваринами для запобігання отримання укусів від хворих на сказ тварин.

    Досить часто під час канікул через свою необачність та незнання правил пожежної безпеки, діти можуть наразити на небезпеку не тільки себе, а й інших.

    Правила пожежної безпеки для школярів під час весняних канікул:

    • заборонено брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу;
    • користуватися газовою плитою вдома слід тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання і лише під наглядом дорослих;
    • не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, що живляться струмом.
    • під час участі в масових заходах не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій у приміщенні, виконувати правила пожежної безпеки;
    • у разі пожежної небезпеки: наявності вогню, іскріння, диму – потрібно негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу.

    памятка для батьків

    Щоб зробити свідомий вибір необхідно мати чітке уявлення про свої інтереси, здібності, нахили.

    Адже відомо: вдало обрана професія приносить людині:

    • задоволення роботою,
    • забезпечує швидке професійне зростання,
    • робить працю радісною та творчою.

    В Центрі профорієнтації Шосткинського міськрайцентру зайнятості допомагаютьвизначитись з майбутньою професією за допомогою профтестування АРМ „Профконсультант».
    АРМ „Профконсультант” – забезпечує проведення профорієнтаційного консультування в рамках концепції „ХОЧУ – МОЖУ – ТРЕБА”.

    В основі методики лежить діагностика і співставлення трьох основних факторів успішного професійного навчання і самореалізації:
    - професійна мотивація – поглиблене вивчення професійних інтересів та цінностей;
    - структура інтелекту – рівень розвитку інтелекту (IQ) і специфіка структури здібностей;
    - психологічні особливості особистості – психологічні нахили, схильність до відповідних видів професійної діяльності.

    Після проходження трьох тестів програма формує перелік рекомендованих професій, згідно з класифікатором професій України (на даний момент – 330 найбільш популярних професій) та із вказаним кодом професії в класифікаторі.
    Рекомендований перелік професій та спеціальностей за результатами тестування, дозволить зважено, разом з батьками, підійти до вибору майбутньої професії.
    Є сподівання, що індивідуальна профорієнтаційна робота, допоможе Вам визначитися серед безлічі професій та зробити вибір, яким ви в подальшому будете цілком задоволені.

    Ми знаходимось за адресою м. Шостка, вулиця Січнева, 7
    Час роботи:
    Пн. –Чт. 08:00- 17:15
    Пт. 08:00- 16:00
    Звертайтесь за тел.: 7-12-39

    ШАНОВНІ ВИПУСКНИКИ!

    Питання «Ким бути?» – одне з найважливіших у житті. Ви радитесь з батьками, вчителями, знайомими, родичами, друзями... І це цілком зрозуміло. Адже правильний вибір професії – це запорука вашого успішного майбутнього. Саме тоді ви будете мати моральне задоволення від роботи, зможете розраховувати на достатню заробітну плату і відчувати себе потрібними людям і державі.
    Щоб уникнути помилок і наступних розчарувань при виборі професії, використовуйте формулу: «Хочу» +» Можу» + «Треба» = «Усвідомлений вибір професії»
    «Хочу» – це те, що Вас приваблює в професії;
    «Можу» – це Ваші здібності, можливості, стан здоров’я, потрібні для обраної професії; «Треба» – попит на обрану професію на ринку праці.
    Проаналізуйте отримані відповіді: якщо тричі повторюється одна й та сама професія – вибір зроблено вірно. У зоні перетину складових формули знаходиться твоя професія.
    У Шосткинському міськрайцентрі зайнятості Ви можете безплатно пройти тестування та отримати індивідуальну консультацію фахівця з профорієнтації про актуальні на ринку праці професії, дізнатися про свої здібності танахили, потреби ринку праці, перспективи навчання за тим чи іншим напрямком, розширити знання про світ професій.
    Запрошуємо всіх старшокласників та їхніх батьків для проходження тестової методики та кращого пізнання свого «Я»!
    АРМ „Профконсультант” – унікальна методика, розроблена спеціально для Державної служби зайнятості, і забезпечує проведення профорієнтаційного консультування в рамках концепції „ХОЧУ – МОЖУ – ТРЕБА”.
    В основі методики лежить діагностика і співставлення трьох основних факторів успішного професійного навчання і самореалізації:
    -професійна мотивація – поглиблене вивчення професійних інтересів та цінностей;
    -структура інтелекту – рівень розвитку інтелекту (IQ) і специфіка структури здібностей;
    - психологічні особливості особистості – психологічні нахили, схильність до відповідних видів професійної діяльності.
    Після проходження трьох тестів програма формує перелік рекомендованих професій, згідно з класифікатором професій України (на даний момент – 330 найбільш популярних професій) та із вказаним кодом професії в класифікаторі.

    НАРАЗІ МОЖНА ПРОЙТИ ОНЛАЙН-ТЕСТУВАННЯ НА САЙТАХ:

    Платформа профорієнтації ДСЗ http://profi.dcz.gov.ua/

    Моя кар’єра: http://mycareer.org.ua/test

    Профорієнтація: зробимо свідомий вибір: http://prof.osvita.org.ua/uk/determine/testing/index.html

    http://proforientator.com.ua/ua/;

    Комплексна профорієнтаційна діагностика «Абітурієнт»: http://cleverdia.com/index.php?lang=uk.wym-1524033587173

    ОСВІТНІ ПОРТАЛИ

    Міністерство освіти і науки України
    http://www.mon.gov.ua
    Освіта та наука України: нормативні акти, база даних ВУЗів та шкіл, новини.

    Освіта-UA
    http://osvita-ua.net
    Новини. ВНЗ. Тестування. Школа: школа сьогодні, управління, технології навчання, виховання школярів, психологія, позашкільна робота, підвищення кваліфікації, теорія, навчальні програми, оцінювання, законодавство, журнали.

    Освіта в Україні
    http://www.ednu.kiev.ua
    Українські організації, пов'язані з освітою. Вищі та середні навчальні заклади. Освіта за кордоном, гранти. Преса. Виставки та семінари. Дистанційне навчання.

    Освітній портал - освіта в Україні, освіта за кордоном
    http://www.osvita.org.ua
    Довідник ВНЗ України. Зовнішнє тестування. Абітурієнту. Новини освіти та науки України та закордону. Каталог освітніх сайтів. Форум. Реферати, курсові, дипломні. Освіта за кордоном.

    Освіта в Україні на Parta.ua

    http://www.parta.com.ua/ukr/dpa
    Освітній портал.Все про освіту: довідник абітурієнта, курсове навчання, каталог репетиторів, реферати і багато іншого для школярів, студентів та їх батьків. Посібники з Державної підсумкової атестації (ДПА).

    Шкільний портал "Острів знань" 
    http://ostriv.in.ua
    Комплексна інформацЧинні навчальні програми, методичні документи. Деякі окремі аспекти навчання. Плани роботи шкіл, атестаціяія про навчання і дозвілля. . Сценарії проведення свят, вікторин. Зарубіжний досвід. Обмін педагогічним досвідом, обговорення, поради, точки зору. Про історію освіти, навчання та видатних педагогів. Питання ліцензування освітньої діяльності в Україні. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів. Огляди українських педагогічних видань, дайджести, публікації.

    Вчитель вчителю, учням та батькам
    http://teacher.at.ua
    Накази, листи, рекомендації. Поради та рекомендації для вчителів та батьків. Поради психолога.


    Гіпермаркет знань
    http://school.xvatit.com/

    Плани, розробки уроків та багато іншого для учителів та учнів


    ПОЧАТКОВА ШКОЛА

    Портфоліо вчителя
    http://aura.at.ua
    Інформація для вчителя початкової школи.

    Супер клас
    http://myclass.at.ua
    Сайт вчителя початкових класів школи №118 міста Кривий Ріг. Скарбничка вчителя. Законодавство. На допомогу вчителю. Психологічні тести для дітей. Робота з батьками. Молодому вчителю. Навчальні програми. Виховна робота. Методичний порадник. Матеріали до уроку. Українська мова. Правова iнформацiя.


    ВЧИТЕЛЯМ – ПРЕДМЕТНИКАМ

    UROKI.NET
    http://www.uroki.net
    Все для вчителя: поурочне і тематичне планування, відкриті уроки, сценарії шкільних свят, методичні розробки, конспекти уроків, підручники, лабораторні, контрольні роботи і безліч інших матеріалів для вчителів - предметників, матеріали для педагогів-організаторів, шкільних психологів, завучів, класних керівників і директорів шкіл, ліцеїв, гімназій.


    Математика в школі

    Математика для школи
    http://www.formula.com.ua
    Цікаві математичні факти, історії з життя математиків, означення, описи понять, правила, теореми, закони, властивості, формули, математичні таблиці, розв'язки задач з елементарної математики, збірки прикладів.

    Фізика в школі

    Сайт вчителів України
    http://fizika.net.ua
    Матеріали для роботи вчителів фізики: методики, новини, бібліотека для учнів та вчителів, програми, уроки фізики.


    Для вчителя хімії та біології

    Український біологічний сайт
    http://www.biology.org.ua
    Висвітлення сучасного стану біологічної науки та освіти в Україні.

    Все для учителя биологии
    http://bio.1september.ru
    Електронна версія газети «Біологія». Матеріали для вчителів: «Я йду на урок біології».

    Для вчителя хімії та біології
    http://www.uroki.net/docxim.htm
    Розробки уроків, календарні, тематичні, поурочні плани, розробки уроків для вчителя хімії та біології в школі.


    Географія в школі

    Географія в школі
    http://geosite.com.ua
    Географія в школі на «Географічному порталі»: програми, поурочне планування, розробки уроків, електронні уроки, практичні роботи, нетрадиційні уроки, задачі, література, довідкові матеріали.

    Географія в школі
    http://ukr-tur.narod.ru/shkola/shkola.htm
    Географія в школі на сайті «Світ географії та туризму»: розробка уроків, виховні заходи, методичні рекомендації.


    Українська мова та література

    Українська мова і література
    http://ridnamova.ck.ua
    Сайт для учителів української мови і літератури. Українська мова. Українська література. Зарубіжна література. Позакласна робота. На допомогу учням.

    Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського міського педагогічного університету імені Б.Д.Грінченка
    http://ippo.org.ua
    Інформація для учителів - предметників на інформаційно-методичному сайті: методичні рекомендації, дидактичний матеріал, цікавий досвід.

    Українська мова і література в школі
    http://www.ukr-in-school.edu-ua.net
    Електронна версія науково-методичного журналу.


    Російська мова та література

    Культура письменной речи.
    http://www.gramma.ruВчителю російської мови: методичні розробки уроків.

    Коллекция: русская и зарубежная литература для школы
    http://litera.edu.ru
    Колекція «Російського загальноосвітнього порталу»: російська та зарубіжна література для школи.


    Іноземна мова

    Методические пособия для учителей немецкого языка
    http://www.langinfo.ru/index.php?sect_id=2133

    Вивчення німецької мови
    http://www.daad.org.ua/ukr/2.5.7.html


    Інформатика

    Інформатика в школі
    http://informatik.at.ua
    Інформація про програмне забезпечення, яке можна використати на уроках інформатики. Цікаві та необхідні матеріали для вчителів інформатики. Плани-конспектів уроків інформатики

    Уроки образотворчого мистецтва та праці в школі

    Слово вчителя
    http://konserg.ucoz.ua
    Цей сайт cтворено для поширення власного досвіду, для спілкування, обміну ідеями тощо. Розробки поурочних планів, виховних годин, комп'ютерних програм, тестів. Вчителям інформатики, образотворчого мистецтва.

    Трудове навчання
    http://trudove.org.ua
    Сайт для учителів трудового навчання та обслуговуючої праці. Сучасні технології. Радіоелектроніка. Декоративне мистецтво.

    Для вчителів

    Головне управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації

    http://guonkh.gov.ua/

    Харківська академія неперервної освіти (ХАНО)

    http://edu-post-diploma.kharkov.ua

    Український центр оцінювання якості освіти

    http://www.testportal.gov.ua/

    Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти

    http://zno-kharkiv.org.ua/


    Для учнів

    Міжнародний математичний конкурс КЕНГУРУ

    http://www.kangaroo.com.ua/

    «Колосок». Всеукраїнський інтерактивний природничий конкурс для учнів 2-10 класів

    http://www.kolosok.lviv.ua/

    Мала академія наук України

    http://man.gov.ua/

    Вікіпедія

    http://ru.wikipedia.org/wiki

    Безпека для малих та дорослих

    http://www.babybezpeka.org.ua/

    Бібліотека світової літератури

    http://www.ae-lib.org.ua/

    Каталог дитячих ресурсів

    http://www.kinder.ru/

    Проект «Українська казка»

    http://www.kazka.in.ua/

    Все про хімію

    http://www.xumuk.ru/encyklopedia/2548.html

    КОРИСНІПОСИЛАННЯ

    ЗНАЙТИНАС

    © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"